Kiedy warto kupić krople do oczu?

Kiedy warto kupić krople do oczu?

Twoje oczy często są nadmiernie suche i zaczerwienione? W takim przypadku warto pomyśleć o nabyciu kropli do oczu. W sprzedaży znajdziemy obecnie wiele różnych preparatów tego rodzaju. Co warto wiedzieć na ich temat przed zakupem?

Krople do oczu często kojarzą nam się z chorobami oczu, ale warto wskazać, że można stosować je również profilaktycznie i wtedy, gdy po prostu nasze oczy tego wymagają. Stosowanie kropli do oczu jest wskazane zarówno u osób, które mają okulary lub noszą soczewki kontaktowe, jak i u tych, które nie mają wad wzroku. W każdym z tych przypadków są w stanie przynieść szybką ulgę i pomóc oczom w odpoczynku i regeneracji.

Rodzaje kropli do oczu

Obecnie na sprzedaż możemy znaleźć różne rodzaje kropli do oczu. Najbardziej popularne z nich to tak zwane sztuczne łzy. Głównym zadaniem tych kropli jest poprawa komfortu oczu, które nie są dostatecznie nawodnione, na przykład wskutek pracy przy komputerze.

Skład kropli do oczu typu sztuczne łzy jest najczęściej bardzo prostu i zawierają one oprócz wody substancje o działaniu nawilżającym oraz regenerującym. Pokrywają oczy ochronnym filmem i zmniejszają dyskomfort, zabezpieczając też przed ich dalszym wysuszaniem.

Oprócz tych kropli do oczu możemy znaleźć na sprzedaż także takie, które są przeznaczone dla oczu zmęczonych. Zawierają on składniki, które pozwalają na szybszą regenerację oczu. Mogą one również spowodować zniknięcie rozszerzonych naczynek krwionośnych na gałce ocznej, dlatego powodują jej rozjaśnienie.

Warto zatem zapoznać się z różnymi ofertami w aptekach, chociaż krople do oczu będziemy mogli zakupić również w drogeriach. Za buteleczkę kropli do oczu zapłacimy najczęściej od około 15 do 35 złotych w zależności od producenta. Do wyboru mamy również krople w jednorazowych dawkach – są bardziej higieniczne w użyciu, ale droższe.

Kiedy warto mieć pod ręką krople do oczu?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, krople do oczu mogą być dobrym wyborem dla każdego, kto często czuje zmęczenie oczu, ma zaczerwienienie oczu, odczuwa tak zwany piasek pod powiekami.

Są one wskazane do stosowania u osób noszących soczewki kontaktowe, ponieważ mogą one przyczyniać się do wysychania oczu. Także warto używać ich przy pracy przy komputerze oraz przy pracy w klimatyzowanym biurze, ponieważ oczy są także bardziej narażone na wysychanie oraz na zmęczenie.

O czym pamiętać podczas stosowania kropli do oczu?

  • Należy zachować szczególną ostrożność oraz higienę – przed zakropleniem oczu najlepiej umyć ręce i uważać, aby nie zabrudzić końcówki kroplomierza.
  • Dla uzyskania najlepszych rezultatów krople powinno się stosować każdego dnia.
  • Należy przestrzegać znajdującej się na opakowaniu daty ważności kropli do oczu oraz daty przydatności do użycia po otwarciu – gry krople są przeterminowane, nie należy ich używać, ponieważ mogą spowodować infekcje oczu.
  • Krople do oczu mogą uczulać, dlatego należy obserwować reakcję na nowy preparat – jeśli pojawia się jeszcze większe zaczerwienienie, swędzenie, oczy należy wypłukać i zaprzestać stosowania preparatu.
  • Krople do oczu mogą być stosowane także wtedy, gdy osoba ma założone soczewki kontaktowe.


Kosmetyczne boxy, czyli pudełka subskrypcyjne z kosmetykami – czy warto z nich korzystać?
czytaj dalej

Kosmetyczne boxy, czyli pudełka subskrypcyjne z kosmetykami – czy warto z nich korzystać?

Boxy kosmetyczne pozwalają na pozyskanie kosmetyków różnych marek. Pozwala to między innymi na zapoznanie się z różnymi kosmetykami, po które często nie sięga się w drogeriach choćby ze względu na przyzwyczajanie. Dodatkowo w boxach można często znaleźć kosmetyki, które pochodzą od renomowanych producentów a które są dostępne normalnie na rynku w znacznie wyższych cenach.