Kiedy warto wybrać się do dermatologa?

Kiedy warto wybrać się do dermatologa?

Wizyta u dermatologa może być dobrym wyborem wtedy, gdy mamy problemy natury dermatologicznej – związane z naszą skórą. Jeśli chcesz uzyskać porady eksperta w dziedzinie pielęgnacji i leczenia chorób skórnych, warto umówić się do dermatologa!

Dermatolog jest lekarzem, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób skórnych, w tym także włosów i paznokci.

Dzisiaj z usług dermatologów korzysta wiele osób – dzieci, młodzież i dorośli, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Kiedy jednak warto udać się do takiego specjalisty? Z jakimi cenami wizyt musimy się liczyć? Czy leczenie dermatologiczne jest bardzo drogie?

Do dermatologa warto udać się wtedy, gdy:

• mamy trądzik, który nie ustępuje

• mamy grzybicę skóry albo paznokci

• mamy bardzo suchą skórę, która może nawet pękać

• mamy skórę nadwrażliwą, reagującą alergicznie

• mamy na skórze znamiona, pieprzyki

• mamy wypadające włosy

• mamy problemy z paznokciami

Oczywiście, to tylko przykładowe przypadki, gdy dermatolog będzie mógł nam pomóc.

Zatem możemy udać się do niego zawsze wtedy, gdy mamy problemy ze skóra, na które nie pomagają zwykłe kosmetyki.

Jak wygląda wizyta u dermatologa?

Wizyta w gabinecie dermatologicznym jest podobna do wizyty u innych lekarzy. Dermatolog przeprowadza wtedy wywiad z pacjentem, a także ogląda zmiany na skórze, z powodu których przyszliśmy do niego.

W zależności od rodzaju zmiany lekarz może przepisać odpowiednie leki i kosmetyki. Może również skierować pacjenta na dalsze badania oraz do innych specjalistów, na przykład do endokrynologa, jeśli problemy mogą mieć podłoże hormonalne.

Jeśli do wyleczenia konieczne jest skorzystanie z zabiegu, możemy wykonać go również w gabinecie dermatologicznym specjalizującym się w takich właśnie usługach. Na miejscu można między innymi usunąć różne zmiany na skórze w sterylnych warunkach. Zmiany te mogą być potem przekazane do dalszego badania, aby określić ich typ.

Jak wybrać dobry gabinet dermatologiczny?

Z usług dermatologów możemy skorzystać państwowo albo możemy udać się do takiego specjalisty prywatnie.

Wiele osób decyduje się na tę drugą opcję, czyli na wizyty prywatne – możemy dostać się wtedy do specjalisty szybciej, bez czekania w długich kolejkach, a także możemy liczyć na lepszą obsługę, ponieważ prywatne gabinety są dobrze wyposażone.

Jeśli chcemy wybrać dobry gabinet dermatologiczny, powinniśmy zapoznać się z opiniami na temat różnych specjalistów w tym zawodzie. Możemy zapytać kogoś znajomego albo poszukać ich w internecie, na przykład na znanych portalach.

Cena wizyty w prywatnym gabinecie dermatologicznym to najczęściej od 80 do 150 złotych. Leczenie dermatologiczne w zależności od problemów może obejmować wykupienie kosmetyków i lekarstw w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Prywatne zabiegi wycięcia zmiany czy zabiegi medycyny estetycznej to koszt od 200 do ponad 1 000 złotych.

Zatem jeśli masz problemy ze skórą, warto udać się do dobrego dermatologa, który będzie mógł postawić diagnozę i zaproponować najlepszą metodę leczenia.