Kiedy wykonać peeling kawitacyjny?

Kiedy wykonać peeling kawitacyjny?

Odpowiednie pielęgnacja skóry twarzy ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia uzyskania właściwego prezentowania się skory. Decydować można się między innymi na peeling. Jedną z metod wykonania peelingu jest postawienie na peeling kawitacyjny.

Peeling kawitacyjny jest uznawany za nowoczesny sposób wykonywania peelingu, który jest szczególnie skuteczny przy stosowaniu go przy dojrzałej cerze. Wykonanie peelingu kawitacyjnego opiera się na stosowaniu fal ultradźwiękowych. Zabieg wykorzystuje możliwości, które daje zjawisko fizyczne jakim jest kawitacja. W tym procesie możliwa jest przemiana stanu skupienia ciekłego w gazowy z wykorzystaniem zmniejszania ciśnienia.

Zastosowanie peelingu kawitacyjnego

Peeling z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych pozwala na rozbijanie martwych komórek naskórka, co pozwala na odsłonięcie świeżego naskórka. Pęcherzyki pozwalają na usuwanie nadmiaru łoju a także na głębokie oczyszczanie skóry.

Atutem wykonania takiego zabiegu jest jej niska inwazyjności w stosunku do wielu innych metod oczyszczania skóry, które wykorzystuje dogłębne oddziaływanie na skórę. Jednocześnie można za jej pośrednictwem skutecznie usuwać stary naskórek także w przypadku osób mających cerę wrażliwą. Dodatkowo metoda jest bezpieczna, co między innymi wynika z niskiej inwazyjności, w stosowaniu a także pozwala na zapewnienie dużej skuteczności.

Kiedy zabieg może być stosowany?

Stosowanie zabiegu peelingu kawitacyjnego pozwala na uzyskanie takich efektów jak odświeżona oraz odmłodzona skórka. Zastosowanie zabiegu pozwala na znacznie głębsze oddziaływanie w skórę w stosunku do standardowych metod stosowanych przy peelingu standardowym. Jednocześnie możliwe jest również uzyskanie zarówno natlenienia oraz zwiększania ukrwienia skóry. Pozwala to na uzyskanie również długoterminowych efektów w postaci lepszego krążenia. Przekłada się to na między innymi znacznie szybsze odbudowywanie się komórek skóry co pozwala również na uzyskanie przyśpieszenia regeneracji.

Zastosowanie peelingu kawitacyjnego jest doskonałym rozwiązaniem między innymi gdy chce się znacznie przyśpieszyć poprawę wyglądu.

Jak wskazują specjaliści na taki peeling decydować można się między innymi w okresie zimy. Na takie zabiegi warto również decydować się przed ważnymi wydarzeniami, gdy chce się wyjątkowo wyglądać. Wówczas peeling kawitacyjny pozwala na bardzo szybkie poprawienie wyglądu skóry.

Decydować na peeling kawitacyjny można się również na poprawę ogólnego samopoczucia. Można na takie zabiegi zdecydować się między innymi po ciężkim czy stresującym dniu. Taki zabieg nie jest bolesny podczas wykonywania a także nie wykazuje również efektów ubocznych.

Peeling a cera

Peeling kawitacyjny może być bez problemu stosować przy każdym rodzaju cery. Dotyczy to również cery delikatnej czy naczynkowej. Najlepsze rezultaty można natomiast uzyskać przy stosowaniu peelingu kawitacyjnego dla cery tłustej czy starzejącej się. Wynika to z możliwości uzyskania między innymi właściwego uregulowania gruczołów łojowych. Dodatkowo można oczyścić pory skóry.