Kim jest personal shopper lub shopping assistant ?

Kim jest personal shopper lub shopping assistant ?

Masz problemy z kupowaniem odpowiednich ubrań dla siebie? Zdarza się, że kupujesz coś, co się podoba, ale potem nie nosisz tego w ogóle? Nie wiesz, jak stworzyć spójną garderobę? W takim przypadku może pomóc ci osobisty stylista – personal shopper.

Styliści pomagają nie tylko gwiazdom i celebrytom w doborze odpowiedniej odzieży. To również propozycja przeznaczona dla każdego przeciętnego Kowalskiego czy Kowalskiej. Dzisiaj usługi personal shopperów są coraz bardziej popularne, ponieważ chyba każdy z nas chce dobrze wyglądać. Na czym dokładnie polega praca osobistego stylisty oraz ile musimy zapłacić za jego usługi?

Kim jest personal shopper?

Jak już wspomnieliśmy, personal shopper jest osobistym stylistą, którego zadaniem jest pomoc swojemu klientowi w doborze odpowiednich ubrań oraz kreacja wizerunku. Osobisty stylista jest zatem osobą, która wie, jak doradzić w doborze ubrań do konkretnej okazji, stylu życia oraz indywidualnych potrzeb.

Najczęściej jako personal shopperzy pracują kobiety, ale możemy również spotkać wielu mężczyzn, którzy zajmują się prowadzeniem takich usług.

Co może doradzić personal shopper?

Z osobistym stylistą możemy stworzyć swój najlepszy wizerunek. Oczywiście, musimy zawsze jasno powiedzieć, czego oczekujemy, ale personal shopper może też doradzić nam, jaki styl będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Będzie mógł przenalizować dobre i złe strony sylwetki swojego klienta, więc dobierze też takie ubrania, które będą prezentowały się na niej najlepiej.

Pomoc takiego osobistego stylisty przyda się wtedy, gdy nie wiemy, jakie ubrania wybierać do pracy, gdy chcemy zmienić całkowicie swój wizerunek, gdy poszukujemy sukni na ślub, gdy mamy trudności z kupowaniem ubrań. To tylko kilka przykładowych sytuacji, ponieważ jest ich znacznie więcej.

Najczęściej jednak swoją obsługę osobisty stylista rozpoczyna od przejrzenia szafy klienta, aby dowiedzieć się, jakie są w niej ubrania, jakie zmiany warto w niej wprowadzić, co warto dokupić, a do wyrzucić.

Oczywiście, z personal shopperem możemy wybrać się również na zakupy. Będzie mógł wtedy pomóc nam w doborze najlepszych ubrań i dodatków, aby skompletować dobrze prezentującą się szafę. Podczas takich zakupów stylista będzie mówił nam, jak patrzeć na ubrania, jak je mierzyć, jak wybrać te najlepsze. W ten sposób będziemy mogli podejmować lepsze decyzje zakupowe.

Warto też wspomnieć o tym, że wielu personal shopperów oferuje usługi dla biznesu. Najczęściej polegają one na pomocy w doborze dress-code dla firmy albo znalezieniu odpowiednich ubrań do pracy dla pracowników. Także z takim osobistym stylistą pracownicy firmy czy kadra zarządzająca mogą tworzyć swój bardziej pozytywny, zachęcający wizerunek dla klientów.

Ile kosztuje spotkanie z osobistym stylistą?

Ceny usług zależne są od tego, czego oczekujemy od personal shoppera. Jeśli chcemy przeprowadzić pełny remanent szafy, w takim przypadku musimy liczyć się z kosztem od około 500 do nawet 1 000 złotych. Tyle zapłacimy z jedno albo dwa spotkania wraz ze stylistą, podczas których będzie on mógł przejrzeć szafę klienta oraz pójść z nim na zakupy.

Najczęściej cena za jedną godzinę usług personal shoppera to około 100 złotych. Aktualne cenniki można znaleźć na stronach internetowych firm świadczących tego rodzaju usługi.