Koloryzacja u fryzjera czy w domu – co wybrać?

Koloryzacja u fryzjera czy w domu – co wybrać?

Wykonanie koloryzacji w warunkach domowych jest znacznie tańsze. Natomiast koloryzacja profesjonalnie realizowana w salonach fryzjerskich daje większe gwarancje uzyskania odpowiednich efektów takiej koloryzacji. Dodatkowo wykonywanie koloryzacji w warunkach domowych wymaga realizowania bardziej intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Przy koloryzowaniu włosów w salonach fryzjerskich stosowane są takie farby, które oparte są na formułach, które są zaawansowane technologicznie.

Jednocześnie w wielu salonach stosowane są również innowacyjne technologie. Pozwalają one na zapewnienie również komfortu dla skóry głowy, co pozwala na ograniczenie problemów z utrzymaniem włosów we właściwym stanie. Jednocześnie wiele produktów stosowanych w salonach posiada również wiele zalet pielęgnacyjnych. Przy realizowaniu koloryzacji w warunkach domowych znacznie trudniej jest dopasować kolor.

Niezbędne jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia lub trzeba skorzystać z porad oraz wykonać testy, by w jak największym stopniu dopasować kolor co pozwala na uzyskanie oczekiwanych efektów.

Jednocześnie ważne jest decydowanie się na farby, które gwarantują odpowiednią jakość, co wymaga postawienia na farby sprawdzonych producentów. Jednak nawet farby markowe do stosowania w domach będą korzystniejszych rozwiązaniem finansowym w stosunku do korzystania z zabiegów w salonach fryzjerskich.

Zabiegi w salonach

W salonach fryzjerskich można mieć pewność, że fryzjer odpowiednio dopasuje odcień również do stylistyki ubierania się czy urody. Jednocześnie kolor może być również dopasowany do temperamentu czy stylu bycia klientek a indywidualne dopasowanie kolorystyki farb przy koloryzowaniu włosów pozwala na uzyskanie najlepszych efektów.

Przy realizowaniu koloryzacji w salonach fryzjerskich można również liczyć na zapewnienie stosowania znacznie lepszej jakości oraz skuteczniejszych folii. Wiele salonów fryzjerskich decyduje się obecnie na stosowanie nowocześniejszych folii przy zabiegach koloryzowania zamiast folii tradycyjnych.

Jednocześnie odpowiednio dopasowane folie pozwalają na zapewnienie wykonania modnych rozjaśnień jedynie końcówek włosów.

Zabiegi koloryzacji realizowane w domach

Gdy samodzielnie dokonuje się zakupu farb bardzo ważne jest branie pod uwagę jaką wodę utlenioną używa się do farbowania. Wiele kobiet nie przykłada wagi do właściwego dopasowania wody utlenionej.

Ważne jest decydowanie się na zapoznanie się z poradami dotyczącymi tego jak dobierać odpowiednie wody utlenione. Obecnie można znaleźć wiele rzetelnych oraz przydatnych informacji za pośrednictwem stron poświęconych zabiegom pozwalającym na poprawienie wyglądu urody. Jednocześnie ważne jest by decydować się na szampony, które są odpowiednio dopasowane również pod kątem zastosowanej do ich wykonania wody utlenionej.

Problemem bywa również odświeżanie koloru, które musi być uzależnione od wykonanej koloryzacji. Zalecane jest by odświeżanie koloru wykonywane było minimalnie po okresie sześciu tygodniu od wykonania koloryzacji. Po tym czasie kolor zastosowany podczas koloryzacji zaczyna się wypłukiwać a także zaczynają pojawiać się pierwsze odrosty.