Korektory w różnych kolorach – jak z nich korzystać?

W sklepach możemy znaleźć korektory w różnych rodzajach kolorów – od tych jasnych do ciemnych, a także w kolorach takich jak żółty, różowy czy zielony. Jak z nich korzystać, aby poprawić wygląd cery?

Dzięki korektorom możemy sprawić, że skóra będzie wyglądała na bardziej gładką i wolną od niedoskonałości. To kosmetyki punktowe, które nakładamy tylko na określone partie twarzy lub też na same niedoskonałości, aby je zatuszować. Dzięki korektorom możemy również modelować twarz, na przykład optycznie ją wydłużyć albo skrócić nos.

Dobór odpowiedniego korektora jest bardzo ważny, ponieważ dzięki temu kosmetykowi możemy zdziałać cuda. Nie musimy jednocześnie przeznaczać na jego zakup sporej sumy – dobre korektory kosztują nawet około 15 złotych, ale znajdziemy też modele w cenie przeszło 200 złotych.

Korektor pojedynczy czy paleta?

Jeśli chcemy zdecydować się na zakup korektora do twarzy, do wyboru mamy różne produkty – najczęściej są to korektory pojedyncze oraz palety, w których znajdziemy korektory w różnych kolorach.

Gdy chcemy zakamuflować niedoskonałości skutecznie, możemy wybrać paletę z różnymi odcieniami korektorów, które pozwalają też na modelowanie twarzy. Gdy nie mamy zbyt wielu niedoskonałości, rozwiązaniem może być z kolei tańszy korektor pojedynczy w dopasowanym do cery kolorze.

Jak jednak korzystać z kolorów korektorów? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Korektor zielony

Zielony kolor korektora najlepiej sprawdza się do kamuflowania zaczerwienień, na przykład pękających naczynek, wsypki, wyprysków.

Korektor różowy i żółty

Te kolory najlepiej nadają się do tuszowania cieni pod oczami oraz innych zasinień, blizn, niebieskich żyłek na skórze. Najlepiej prezentują się na ciemniejszej, oliwkowej karnacji, a także polecane są dla osób z cerą szara, ziemistą, która wymaga rozświetlenia.

Korektor biały

Korektor w kolorze bieli sprawdza się przede wszystkim przy modelowaniu rysów twarzy. Nakładany jest na miejsca, które chcemy uwypuklić, na przykład pomiędzy brwiami, na grzbiecie nosa, na brodzie, aby wysmuklić twarz i ją odmłodzić. Można także wykorzystać go do podkreślenia ust.

Korektor fioletowy, niebieski

Korektory w tych kolorach najlepiej nadają się do kamuflowania różnych przebarwień, na przykład posłonecznych. Wymagają jednak umiejętnego nakładania, aby uzyskać naturalny efekt, dlatego osoby bez wprawy w makijażu powinny wybierać wtedy kolory cieliste.

Korektor beżowy – cielisty

Najbardziej uniwersalny kolor korektora, który możemy dobrać do każdej cery. Powinien być zbliżony do jej odcienia, czyli nie powinien być za jasny lub za ciemny, ponieważ będzie się wtedy odznaczał.

O czym jeszcze warto pamiętać?

  • korektor o gęstej konsystencji nie nadaje się pod oczy – najlepiej wybrać wtedy korektory o lekkiej konsystencji albo w formie pyłków
  • korektor możemy nakładać palcem, pędzelkiem albo specjalnym blenderem z gąbki, korektor wymaga dobrego wtopienia się w skórę, aby był niewidoczny
  • korektor można nakładać pod podkład albo na podkład – przed nałożeniem warstwy wykańczającego makijaż pudru, dlatego warto wypróbować różne kombinacje