Kremy do depilacji – czy warto je kupować?

Kremy do depilacji – czy warto je kupować?

Stosowanie kremów do depilacji jest jednym ze sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Jednocześnie są one jedną z popularniejszych metod depilacji. Kremy nie są jednak sposobem na uzyskanie długoterminowych efektów depilowania.

Gdy zastosuje się krem do depilacji trzeba liczyć się z szybkim odrastaniem włosków. Kremy do depilacji z tego powodu sprawdzają się znacznie lepiej u osób mających jasną karnację i o słabszym owłosieniu.

Natomiast przy twardych, bujnych czy bardzo ciemnych włoskach kremy do depilacji mogą nie okazać się skuteczne i mogą wymagać wykonywania depilowania codziennie. Wówczas może nie być to wygodna metoda przy depilowaniu. Jednocześnie gdy chce się stosować krem do depilowania ważne jest branie pod uwagę wrażliwości skóry.

Niezbędne jest bowiem dopasowanie kremu do depilacji jak każdego kosmetyku depilującego do właściwości skóry. Dodatkowo krem do depilacji musi być również dopasowany do części ciała, która ma być depilowana. Do usuwania włosków w sferze bikini nie warto stosować kremów do depilowania używanych do nóg.

Wynika to z konieczności stosowania znacznie silniejszych preparatów przy depilowaniu nóg w stosunku do preparatów używanych do depilowania wrażliwszych partii ciała.

Różne rodzaje kremów

Kremy do depilacji występują między innymi w wersji pod prysznic, gdzie posiadają one formuły wodoodporne co pozwala na zwiększenie komfortu golenia. Można przy ich zastosowaniu uzyskać również lepszą ochronę skóry w okolicach intymnych co pozwala na zabezpieczenie skóry przed podrażnieniem.

Depilowanie okolic bikini przy zastosowaniu kremów do depilowania jest bezbolesne a także trwa bardzo krótko czyli nie więcej niż dwadzieścia minut. Kremy do depilowania pozwala również na uzyskanie skutecznej depilacji nawet przy bardzo krótkich włoskach.

_Dodatkowo kremy do depilowania okolic intymnych pozwalają na zachowanie gładkiej skóry nawet do dwóch tygodni._

Inne kremy stosowane są przy depilowaniu twarzy. Takie kremy podobnie jak kremy do okolic bikini pozwalają na rozpuszczanie kreatyny włosów.

Dodatkowo warto wybierać kremy do depilacji wąsików, które mają również w swoim składzie substancje odpowiadające za opóźnienie odrastania włosów a także łagodzenia podrażnienia. Natomiast trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że depilacja z użyciem kremów jest jedynie tymczasowa, czyli włoski dość szybko odrastają, gdyż nie uzyskuje się całkowite usuwanie cebulek.

Niezbędne jest również wykonanie testu kremu do depilowania przed zastosowaniem co znów wynika z faktu, że takie kremy są w stanie bardzo silnie oddziaływać na skórę. Pozwala to na uniknięcie zastosowania kremu do depilowania, który mógłby powodować uczulenie.

Skład kremów

Kremy do depilacji są dostępne również w różnych wersjach pod kątem składników. Kremy do depilowania warto kupować przy decydowaniu się na bezpieczne w stosowaniu a jednocześnie wysokiej jakości kremy.

Takie kremy, które mają unikalne składniki są droższe, ale pozwalają na zapewnienie zarówno znacznie większej skuteczności stosowania a także bezpieczeństwa kremów.