Kupujemy ciepły płaszcz na zimę

Kupujemy ciepły płaszcz na zimę

Chociaż w sklepach odzieżowych możemy znaleźć mnóstwo różnej odzieży wierzchniej na zimę, to jednak znalezienie czegoś ciepłego i stylowego może być nie lada wyzwaniem. O czym powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniu komfortowego płaszcza na zimowe miesiące?

Wśród odzieży na zimę do wyboru mamy wiele wierzchnich ubrań – kurtki, poncza czy płaszcze. Kurtki sportowe, wypełnione watowaniem, nie wyglądają jednak dobrze na każdej kobiecie. Poncza mogą być zbyt chłodne. Płaszcz może za to stać się doskonałym połączeniem ciepła oraz stylu. Jak jednak znaleźć ten najlepszy? Tutaj powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw.

Płaszcze zimowe możemy zakupić w różnych fasonach. Są one również wykonane z różnych materiałów. Niektóre z nich mają podpinkę lub inne ocieplenie, inne z kolei składają się tylko z materiału wierzchniego wraz z cienką podszewką. Podpowiadamy, na co warto patrzeć przy zakupach.

1. Skład materiału płaszcza

To w dużej mierze od niego zależy nasz komfort termiczny podczas zimy. Tutaj zdecydowanie polecamy płaszcze wykonane z wełny lub z jej dużym dodatkiem, a także wykonane z kaszmiru czy alpaki, czyli naturalnych włókien. Dzięki swoim właściwościom dobrze izolują i dodatkowo są trwałe.

Unikajmy natomiast płaszczy wykonanych w całości z poliestru, który nie dość, że słabo izoluje, to jeszcze nie przepuszcza powietrza. Także na zimę nie sprawdzą się płaszcze bawełniane.

Płaszcze wykonane z takich materiałów są jednak dość drogie. musimy przygotować się na koszt minimum 250 złotych, a średnio nawet około 500 złotych. Gdy chodzi o płaszcze ze szlachetnego kaszmiru by alpaki, w takim przypadku ceny przekraczają nawet 1 000 złotych za ubranie.

2. Krój płaszcza

Tutaj zasada jest prosta – im płaszcz jest bardziej otulający i dłuższy, tym jest bardziej komfortowy. Zatem płaszcz maxi albo przynajmniej za kolano da nam więcej komfortu cieplnego niż ten sięgający zaledwie za pośladki.

Jeśli chodzi o kroje, tutaj dużo zależy od tego, jaki styl preferujemy. Zawsze dobrym pomysłem może być płaszcz w klasycznym fasonie – jednorzędowy z wykładanym kołnierzem. Możemy też zakupić modne obecnie płaszcze przypominające szlafroki, z szalowym kołnierzem, płaszcze z kapturem.

3. Podszewka płaszcza

Cieplej będzie nam w płaszczu posiadającym podpinkę albo ocieplaną podszewkę. Najlepiej izoluje puch, a także puch z pierzem, ale w większości płaszczy stosuje się syntetyczne włókniny, które mają mniejszy poziom izolacji. Także są tańsze, ponieważ płaszcz posiadający podpinkę puchową może kosztować nawet powyżej 1 000 złotych. Tańszym wyborem może być płaszcz z podpinką ze sztucznego baranka czy sztucznego futra.

Warto też zwrócić uwagę na detale, na przykład na kieszenie płaszcza – lepsze będą te głębokie oraz wpuszczane zamiast naszywanych, także sprawdźmy, jak płaszcz jest zapinany, czy guziki są solidnie przyszyte.

Ciepłe płaszcze na zimę możemy znaleźć już teraz w sklepach internetowych dostępnych dla każdego, a także w sklepach stacjonarnych. Jest w czym przebierać, zarówno jeśli chodzi o polskie, jak i zagraniczne marki. Życzymy udanych zakupów!