Laminowanie włosów – co to jest i ile kosztuje?

Laminowanie włosów – co to jest i ile kosztuje?

Chcesz, aby twoje włosy były bardziej gładkie, proste i lśniące? W takim przypadku warto poznać bliżej zabieg polegający na laminowaniu włosów. Czym dokładnie jest laminowanie włosów? Jak możemy wykonać taki zabieg? Ile trzeba za to zapłacić?

Istnieje wiele zabiegów mających poprawić kondycję i wygląd włosów. Jednym z ostatnich hitów w tej dziedzinie jest zabieg laminowania włosów. Jest on rekomendowany w szczególności dla włosów zniszczonych, matowych, potrzebujących ożywienia.

Na czym polega laminowanie włosów?

Jak nietrudno domyślić się po nazwie, w przypadku zabiegu laminacji włosów mamy do czynienia z pokryciem ich specjalną osłonką ochronną, tak jak w przypadku laminowania dokumentów. Oczywiście, nie stosuje się wtedy plastikowej folii, ale specjalnie wyselekcjonowane składniki, które pozwalają na natychmiastowe domknięcie łusek włosów, a tym samym wygładzenie i wzmocnienie. Włosy są również miękkie i bardziej lśniące.

Zabieg laminowania włosów możemy wykonać samodzielnie w domu albo możemy udać się do salonu fryzjerskiego, gdzie wykona go dla nas profesjonalista.

Domowe metody laminowania włosów

Istnieją dwie główne metody laminowania włosów w domu – z wykorzystaniem przyrządzonej samemu mieszanki albo z użyciem gotowych kosmetyków.

Do domowego laminowania włosów możemy wykorzystać preparat przygotowany z łyżki żelatyny, odrobiny odżywki do włosów oraz trzech łyżek gorącej wody do rozpuszczenia w niej żelatyny. Taką miksturę nakładamy pasmo po paśmie na suche włosy, nakładamy czepek i owijamy ręcznikiem na około 45 minut. Po tym czasie włosy będą sztywne, ale wystarczy je spłukać, aby stały się bardzo miękkie i gładkie. Następnie włosy warto wysuszyć suszarką z ciepłym nadmuchem, która utrwali efekt. Widoczny jest do kolejnego mycia. Przygotowanie takiej mieszanki to kilka złotych.

Do dyspozycji mamy też specjalne kosmetyki do laminowania włosów. Zapłacimy za nie od 5 do 10 złotych. Stosowanie takich preparatów jest łatwiejsze, ponieważ nie musimy niczego mieszać. Nakładamy je na włosy na 10 minut pod czepek, zmywamy wodą i suszymy suszarką. Efekt potrafi utrzymać się na dłuższy czas – nawet do 3-4 myć.

Laminowanie włosów w salonie fryzjerskim

Zabieg laminowania włosów może być również przeprowadzony w salonie fryzjerskim. Zależnie od długości włosów zapłacimy za niego od około 200 do 600 złotych. Zabieg jest bardziej efektywny niż te domowe – pozwala nawet na wyprostowanie kręconych i niesfornych włosów.

W trakcie zabiegu wykorzystuje się specjalne preparaty, które wnikają w strukturę włosów i regenerują je od wewnątrz. Plusem jest fakt, że zabieg pozwala na wyprostowanie i wygładzenie włosów nawet na 3-4 miesiące, zatem efekt jest znacznie trwalszy niż w przypadku zabiegów przeprowadzanych w domu.

Podsumowując, jeśli zależy ci na tym, aby twoje włosy były bardziej gładkie, proste i lśniące, laminowanie włosów to propozycja przeznaczona właśnie dla ciebie. Dzięki temu zabiegowi możesz natychmiast poprawić wygląd swojej fryzury – zarówno w domu, jak i w salonie fryzjerskim.