Łamliwe paznokcie – jak sobie z nimi poradzić?

Łamliwe paznokcie – jak sobie z nimi poradzić?

Twoje paznokcie często się łamią i rozdwajają? W takim przypadku warto skorzystać ze specjalnych kosmetyków i zabiegów, które będą mogły błyskawicznie poprawić ich wygląd i kondycję. Na co warto się zdecydować?

Kruche i delikatne paznokcie to problem wielu kobiet. Jeśli marzysz o tym, aby je zapuścić, ale nie potrafisz tego zrobić, jeśli obawiasz się bolesnych złamań, jeśli zależy ci na tym, aby twoje dłonie wyglądały pięknie, warto działać.

Dlaczego paznokcie są łamliwe?

Do zwiększonej łamliwości paznokci dochodzi głównie dlatego, że są one nadmiernie suche, mało elastyczne i pozbawione ważnych składników, na przykład wapnia, żelaza, biotyny, witamin z grupy B. Zatem stan paznokci może być także wynikiem nieodpowiedniej diety.

Oprócz tego paznokcie stają się bardziej kruche wtedy, gdy używamy detergentów takich jak płyn do mycia naczyń bez rękawiczek ochronnych. Na większą łamliwość paznokci narażone są również osoby przebywające w klimatyzowanych, nadmiernie suchych pomieszczeniach, stosujące regularnie zmywacze do paznokci, osoby, które niedawno zdjęły manicure żelowy, akrylowy czy hybrydowy.

Domowe sposoby na wzmocnienie łamliwych paznokci

Aby zadbać o kondycję swoich paznokci, nie musimy wcale udawać się do salonu kosmetycznego lub manicure. Pielęgnację możemy rozpocząć w domu. Na co warto się zdecydować?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, zwiększona kruchość płytki paznokciowej wynika głównie z jej słabego nawilżenia. Warto więc zadbać o to, aby dłonie były lepiej nawilżone. W tym celu należy regularnie stosować krem do paznokci, a także 2-3 razy w tygodniu przygotować dla dłoni kojącą kąpiel z wody z dodatkiem olejku, na przykład oliwy z oliwek, oleju jojoba, kokosowego, arganowego czy oliwki dla dzieci.

Można również zakupić specjalne olejki w buteleczkach z pędzelkiem albo w wygodnych w użyciu pisakach. Regularnie natłuszczane paznokcie staną się bardziej elastyczne i będą bardziej odporne na załamania.

Do wyboru mamy również lakiery utwardzające. Jednak musimy pamiętać o tym, że tak naprawdę mogą one wpłynąć negatywnie na kondycję wrażliwych, łamliwych paznokci. Przez utwardzenie płytki paznokciowej tak naprawdę zwiększają jej podatność na złamania, ponieważ nie jest ona tak elastyczna.

Kosmetyki do domowej pielęgnacji paznokci to wydatek od około 5 do 30 złotych.

Sposoby z gabinetu na kruche paznokcie

W gabinetach kosmetycznych możemy także skorzystać ze specjalnych zabiegów na kruche, łamliwe paznokcie. Zabiegi te polegają na zastosowaniu specjalnych masek parafinowych na dłonie oraz preparatów na paznokcie – mogą zakończyć się wykonaniem manicure, na przykład manicure japońskiego, który wzmacnia płytkę paznokciową.

Cena zabiegów na kruche paznokcie w gabinetach kosmetycznych to od około 30 do 50 złotych. W przypadku zabiegu wraz z manicure zapłacimy cenę od 50 złotych wzwyż w zależności od rodzaju wybranego manicure.

Zatem jeśli twoje paznokcie także są bardziej podatne ma złamania, zadbaj o nie – efekty możesz zauważyć już po kilku tygodniach regularnej pielęgnacji!