Lifting na zmarszczki – czy warto go wykonać?

Lifting na zmarszczki – czy warto go wykonać?

Zmarszczki mogą pojawiać się w bardzo różnym wieku. Jednocześnie są one poważnym problemem szczególnie gdy przeradzają się w głębokie zmarszczki, gdyż mogą szpecić twarz. Gdy chce się zredukować zmarszczki można stosować różnorodne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na bardzo skuteczne uzyskanie usuwania zmarszczek.

Jednym z zabiegów pozwalającym na skuteczne usuwanie zmarszczek jest lifting. Podstawowym atutem liftingu jest brak konieczności wykorzystywania skalpela do wykonania zabiegów. Niska inwazyjność wykonywania liftingu pozwala na zapewnienie zarówno komfortowego dla pacjentek a także skutecznego zabiegu. Brak inwazyjności pozwala na brak występowania okresów rekonwalescencji co pozwala zaraz po zabiegu powrócić do normalnej aktywności na co dzień.

Różne metody liftingu

Przy realizowaniu liftingu mogą być wykorzystywane różne terapie oraz odmienne urządzenia. Postawić można między innymi na takie urządzenia jak Scarlet, które wykorzystują mikroigłowe elementy a także działanie fal radiowych. Zabieg z wykorzystaniem tej metody jest realizowany na rynku medycyny estetycznej od dłuższego czasu.

Wiadomo zatem że zabieg pozwala na zapewnienie bardzo dużej skuteczności w zakresie odmładzania skóry twarzy oraz ciała. Dodatkowo zabieg jest realizowany również w bardzo precyzyjny sposób.

Zabieg realizowany jest poprzez podgrzewania warstw głębokich naskórka a także skóry właściwej. Pozwala na to uzyskanie pobudzenia procesów naturalnych w skórze jak procesy zarówno produkowania kolagenu, elastyny, regenerowania a także stymulowania komórek tkanek łącznych. Zabieg stosowany może być między innymi przy licznych zmarszczkach, braku odpowiedniego napięcia skóry, wiotkiej skórze w okolicach zarówno ust jak też oczu. Efekty zabiegu można uzyskać już po pierwszym jego zastosowaniu.

Fale ultradźwiękowe

Przy realizowaniu liftingu można również stosować urządzenie Ulthera, które pozwala na wykorzystanie fal ultradźwiękowych. Pozwala to na wykonanie zabiegu w konkretnych miejscach a także dla ustalonej głębokości. Wszystko odbywa się również pod kontrolą urządzenia USG. Tak dokładna technologia pozwala na zapewnienie między innymi przeciwdziałania grawitacji czy likwidowania wiotkości twarzy a także szyi. Stosowanie zabiegu to między innymi takie problemy jak zmarszczki, problemy z gęstością skóry, jędrnością skóry, nieodpowiednim uniesieniem brwi.

Fale radiowe

Wykorzystywane przy liftingu są również takie metody jak Thermage. Pozwalają one na wykorzystanie fal radiowych, które pozwalają na uzyskanie bezinwazyjnego a także bardzo skutecznego odmładzania skóry. W zabiegu wykonywane jest podgrzewanie przy wykorzystaniu energii fal radiowych kolagenu, tkanki łącznej, które znajdują się w głębokich warstwach skóry.

Dodatkowo przy zabiegu są również chronione warstwy zewnętrzne skóry co pozwala na brak konieczności realizowania rekonwalescencji. Przy realizowaniu tego zabiegu poprzez zastosowanie wibracji głowicy pozwala na zmniejszenie również dyskomfortu pacjentów.