Liposukcja – ile trzeba zapłacić za zabieg?

Liposukcja – ile trzeba zapłacić za zabieg?

Operacja plastyczna w formie liposukcji pozwala na zapewnienie możliwości modelowania sylwetki poprzez usuwanie tłuszczu w miejscach gdzie odkłada się nadmierna jego ilość. Liposukcja pozwala na pozbycie się tłuszczu z bioder, pośladków czy ud. Jednak jest to zabieg, który może być zastosowany w przypadku usuwania tłuszczu z ramion, policzków a także podbródka.

Zabieg liposukcji przebiega w znieczuleniu. Stosowane jest zarówno znieczulenie bez usypiania jak też narkoza.

Wiele zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta. Jednocześnie samo wykonanie zabiegu może być realizowane różnymi metodami. Po pierwsze jest to klasyczna metoda. W ramach takiej metody lekarz dokonuje nacięcia skóry w wielu punktach i wprowadzenia cieniutkiej rurki, która podłączona jest do ssącego urządzenia.

Stosowane są również strzykawki. Przy takiej metodzie wytwarzane jest podciśnienie, co pozwala na łatwe wyciągnięcie tłuszczu do wewnątrz.

Jest to metoda możliwa do zastosowania przede wszystkim przy usuwaniu nadmiaru tłuszczu na małych powierzchniach ciała. Do nowoczesnych metod zaliczyć można te z wykorzystaniem ultradźwięków, gdzie rurka wprowadzana do ciała wysyła fale, które pozwalają na rozbijanie komórek tłuszczowych. Jednak bez względu na wybraną metodę zabiegu przez lekarza zawsze niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się do operacji. Wykonane muszą być badania krwi, rentgen płuc czy EKG.

Operacja i rekonwalescencja

Wykonanie operacji usuwania tłuszczu w formie liposukcji jest skomplikowanym zabiegiem, który może trwać od dwóch do nawet czterech godzin. Wiele zależy od tego jak duża powierzchnia będzie poddawana odsysaniu tłuszczu. Jednocześnie po wykonaniu operacji pacjent musi również przebywać w ramach rekonwalescencji w szpitalu co może trwać między jeden a dwa dni.

Natomiast przez kilka tygodni niezbędne jest również noszenie specjalnego ubrania, które uciska ciało. Pozwala to na uzyskanie efektu obkurczania się równomiernie tkanek. Cały proces gojenia się ran trwa nawet przez kilka tygodni.

W tym czasie nie można wykonywać nadmiernego wysiłku a najczęściej przez pierwszych kilkanaście dni po operacji trzeba korzystać ze zwolnienia z pracy.

Wybór kliniki chirurgii plastycznej

Operacja liposukcji jest skomplikowana co wymaga wybrania sprawdzonej placówki, w której taka operacja będzie przeprowadzona. Wówczas można mieć pewność, że operacja jest realizowana przez doświadczonych specjalistów. Jednocześnie znacznie mają również warunki przygotowane dla pacjentów w klinice chirurgii plastycznej.

Oczywiście warto porównać oferty różnych klinik chirurgii plastycznej co pozwala na wybranie zarówno takich, które mają dobre opinie, komfortowo przygotowane warunki a także przystępne ceny. Operacja liposukcji w zależności od powierzchni ciała czy miejsca realizowania operacji może wahać się od dwóch do nawet ośmiu tysięcy.

Do najdroższych zabiegów zaliczyć należy te, które wykonywane są w okolicach brzucha. Natomiast do najniższych cen zaliczają się operacje liposukcji realizowane przy podbródku.