Lokówka czy suszarko-lokówka – co wybrać?

Lokówka czy suszarko-lokówka – co wybrać?

Lokówka oraz suszarko-lokówka to całkowicie inne urządzenia, które różnią się pomiędzy sobą swoją budową oraz funkcją. Jeśli myślisz o zakupieniu sprzętu, z którym układanie włosów będzie jeszcze łatwiejsze, sprawdź z nami, na co warto się zdecydować!

Układanie włosów samą szczotką oraz suszarką może być kłopotliwe. Właśnie dlatego w sprzedaży możemy znaleźć także szereg innych urządzeń, z którymi można stworzyć pożądaną fryzurę łatwiej i szybciej.

Gdy chcesz kręcić włosy albo wolisz lekkie fale, warto zainteresować się lokówkami oraz suszarko-lokówkami. Czym te urządzenia różnią się pomiędzy sobą i co lepiej kupić?

Lokówka – piękne loki na różne sposoby

Lokówki to urządzenia, które są w użyciu już od wielu lat. Nowoczesne lokówki są jednak bezpieczniejsze dla włosów, ponieważ ich element grzejny pokryty jest specjalnymi, zabezpieczającymi warstwami, na przykład z ceramiki.

Dzisiaj bardzo popularne są lokówki stożkowe, które mają lekko zwężającą się końcówkę. Dzięki temu można zakręcić naturalnie prezentujące się loki o różnych wielkościach. W zależności od tego, jaka jest średnica lokówki, możemy uzyskać loki drobniejsze albo grubsze.

Z lokówki najlepiej korzystać wtedy, gdy włosy są już suche albo lekko wilgotne, dlatego wcześniej należy podsuszyć je suszarką albo pozwolić im naturalnie wyschnąć.

Suszarko-lokówka – fryzura w ekspresowym czasie

W porównaniu do lokówek suszarko-lokówki posiadają dodatkową funkcję suszenia włosów. Dzięki temu fryzurę możemy przygotować szybciej niż z użyciem samej lokówki.

Większość modeli suszarko-lokówek dostępnych na rynku posiada również rożne, wymienne końcówki. Dzięki temu możemy przygotować loki mocniej albo luźniej zakręcone. Końcówki o największej średnicy dobrze nadają się również do nadawania włosom większej objętości oraz do stylizowania fryzury typu bob.

Zatem w porównaniu ze zwykłymi lokówkami suszarko-lokówki są łatwiejsze w użyciu, bardziej wszechstronne, a także szybsze w działaniu.

Lokówki automatyczne – nowość na rynku

W kontekście lokówek warto także wspomnieć o jeszcze jednym urządzeniu, a mianowicie o lokówkach automatycznych, które obecnie są coraz częściej kupowane. Są to urządzenia, które automatycznie kręcą loki, dlatego są bardzo proste w obsłudze.

Lokówka automatyczna ma specjalną komorę grzejną i silniczek, który wkręca do komory pasma włosów. Pasmo jest potem podgrzewane i po paru sekundach uwalniane z komory jako już zakręcone. Dzięki temu stworzenie burzy loków na głowie jest naprawdę bardzo proste.

Korzystanie z lokówki automatycznej również nie powoduje uszkodzenia struktury włosa – w komorach grzejnych stosuje się specjalne materiały takie jak ceramika czy turmalin, które dobrze się nagrzewają, ale nie powodują zniszczenia włosów tak jak metale.

Zatem wtedy, gdy chcesz zdecydować się na urządzenie przeznaczone do kręcenia włosów, masz przed sobą wiele różnych propozycji. Aby wybrać to najlepsze, warto po prostu przemyśleć, jaką fryzurę będziemy robili najczęściej i następnie dobrać taki model, z którym będzie to łatwiejsze!