Lustro do makijażu – jak wybrać to najlepsze?

Lustro do makijażu – jak wybrać to najlepsze?

Przygotowanie makijażu bez odpowiedniego oświetlenia może być sporym wyzwaniem. Właśnie dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na nowoczesne lustra do makijażu. Jak wybrać najlepszy model?

Do wykonania perfekcyjnego makijażu potrzebne są nie tylko właściwe kosmetyki kolorowe oraz akcesoria takie jak pędzelki czy gąbki. Równie ważne jest lustro, które pozwoli na łatwiejsze nałożenie makijażu oraz na łatwe dostrzeżenie i poprawienie błędów.

Większość kobiet maluje się przy lustrze w łazience albo z użyciem małych lusterek, które są dodawane do opakowań kosmetyków, na przykład palet cieni, pudrów. Jednak tak naprawdę nie są one w stanie zapewnić właściwych warunków do wykonania nienagannego make-upu. Jakie lustro warto wybrać?

Lustro stołowe z oświetleniem lub bez niego

To najtańszy wybór – większe lustro stołowe, które będzie można umieścić na biurku, parapecie czy na komodzie lub w innym miejscu, które będzie zapewniało odpowiednie oświetlenie to malowania. Takie lusterka możemy zakupić w cenie już kilkunastu złotych, ale znajdziemy też modele droższe, bardziej dekoracyjne, na przykład wykonane z detalami z metalu czy drewna.

Nieco droższym wyborem będzie lustro stołowe wyposażone w oświetlenie. Takie lusterka są wyposażone w wewnętrzne oświetlenie, najczęściej diodami LED, które wdają dokładne i równomierne podświetlenie i tym samym ułatwiają wykonanie makijażu nawet przy niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Takie lusterka stołowe kupimy w cenie od około 60 złotych wzwyż.

Warto poszukać lusterek dwustronnych, które z jednej strony mają zwykłe lustro, natomiast z drugiej powiększające.

Lustro ścienne z oświetleniem

Kolejna propozycja to lustro ścienne, które jest wyposażone w oświetlenie – najczęściej to żarówki umieszczone na jego obwodzie, które pozwalają na uzyskanie równomiernego oświetlenia twarzy oraz lustra.

Lustro ścienne z podświetleniem może być dobrym pomysłem do łazienki albo do sypialni, w której chcemy przygotować kącik do wykonywania makijażu. Za tego rodzaju lustro zapłacimy najczęściej od 300 do nawet 2 500 złotych w zależności od modelu.

Toaletka z lustrem

Kolejna, już większa propozycja to toaletka z lustrem. Sprawdzi się wtedy, gdy mamy w domu dodatkową przestrzeń, na przykład w sypialni. Toaletki kosmetyczne możemy zakupić w cenie nawet od około 400 złotych za modele wykonane z tworzyw sztucznych aż do ponad 1 500 złotych za te z naturalnego drewna.

Toaletka z lustrem może mieć też oświetlenie, ale jeśli przy lustrze nie ma oświetlenia, trzeba będzie zadbać o nie samodzielnie, na przykład umieścić na niej lampkę z regulowanym ramieniem.

Zatem jeśli chcemy wybrać dobre lustro do makijażu, warto pamiętać o tym, aby było ono przede wszystkim dobrze oświetlone – najlepiej, aby było to oświetlenie sztuczne, ponieważ nie zawsze do dyspozycji będziemy mieli oświetlenie naturalne padające przez okno. Odpowiednio dobrane lustro do make-upu pozwoli na wykonywanie makijażu jeszcze łatwiej, szybciej i bez błędów – sprawdzi się zarówno wtedy, gdy malujemy się okazyjnie, jak i wtedy, gdy robimy to na co dzień!