Makijaż permanentny – koszty i czas wykonania

Makijaż permanentny – koszty i czas wykonania

Codziennie poświęcasz dużo czasu na wykonanie makijażu? Jeśli chcesz go zaoszczędzić i przez cały czas wyglądać uroczo, pomyśl o makijaży permanentnym. To szczególnego rodzaju tatuaż, który potrafi podkreślić naturalne piękno. Jest widoczny przez 24 godziny na dobę!

Początki techniki makijażu permanentnego to lata trzydzieste ubiegłego wieku. Początkowo makijaż permanentny (trwały) nie wyglądał zbyt naturalnie i był mocno przerysowany. Dzisiaj stosuje się techniki dające naturalny rezultat – nie do odróżnienia od wprawnie wykonanego makijażu.

Doskonale nadaje się do podkreślenia urody, ale również stosowany jest przy wypełnieniach ubytków i rekonstrukcjach, na przykład po wypadkach, chorobach.

Rodzaje makijażu permanentnego:

makijaż permanentny brwi – zagęszczenie, uzupełnienie ubytków, nasycenie kolorem

makijaż permanentny oczu – wykonane kresek górnych, dolnych, dekoracyjnych

makijaż permanentny ust – podkreślenie konturu ust, cieniowanie lub wypełnienie ust

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny polega na płytkim nakłuwaniu skóry pigmentem o wybranym kolorze. W tym celu stosuje się cienkie igły albo ostrza w zależności od metody. Zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym.

Efekt utrzymuje się przez kilka lat – potem tatuaż zaczyna blednąć. Warto więc zastanowić się, czy rzeczywiście jest to dobry wybór – makijaż będzie widoczny stale i na długi czas. Na początku efekt jest bardziej intensywny, po kilku dniach zaczyna się normować, dając docelowy kolor.

Makijaż permanentny brwi

Gabinety kosmetyczne oferują makijaż permanentny brwi wykonany kilkoma różnymi metodami. Dobieramy je w zależności o tego, jaki efekt pragniemy uzyskać. Także różnią się one metodą wprowadzania barwnika pod skórę.

Metoda włoskowa polega na rysowaniu na skórze cienkich włosków. Dobrze sprawdza się przy zagęszczaniu, rekonstrukcji i zmianie naturalnego kształtu brwi. Metoda piórkowa jest podobna do włoskowej, ponieważ efektem także są linie przypominające włoski, ale stosuje się inne narzędzia – specjalne piórko, które daje bardziej naturalny i delikatny efekt. Metoda cieniowania służy do podkreślenia koloru brwi – efekt jest podobny do pomalowania brwi cieniem. Niektóre salony stosują też metodę mieszaną wykorzystującą powyższe metody.

Za makijaż permanentny brwi zapłacimy około 900-1200 złotych.

Makijaż permanentny oczu

Najczęściej makijaż permanentny oczu polega na wykonaniu kresek na dolnych lub górnych powiekach albo jednocześnie na powiekach górnych i dolnych. Najczęściej są to cienkie kreski czarne, ale można też wybrać kreski grubsze, dające efekt eyelinera.

Za kreski górne podkreślające linię rzęs zapłacimy około 500-700 złotych. Kreski dolne, które są krótsze, kosztują na ogół 350-500 złotych. Kreski dekoracyjne, na przykład makijaż kocie oko będzie kosztować nas do 900 złotych.

Makijaż permanentny ust

Twoje usta są za małe albo niesymetryczne? W takim przypadku także pomoże ci makijaż permanentny. Pozwala ona także na podkreślenie czerwieni wargowej. Stosuje się różne metody podkreślania ust z wykorzystaniem pigmentów. Dobierane są one indywidualnie w zależności od oczekiwanego efektu oraz urody klientki.

Za pokreślenie konturu ust z użyciem makijażu permanentnego zapłacimy około 750 złotych. Za kontur z cieniowaniem czerwieni wargowej pozwalający na optyczne powiększenie ust – około 1000 złotych. Kontur z pełnym wypełnieniem to wydatek rzędu 1200 złotych. Z kolei makijaż permanentny typu lip light, czyli wprowadzenie jasnego barwnika nad górną wargę dla podkreślenia kształtu serduszka ust to wydatek rzędu 200 złotych.


Porządki w szafie – co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami?
czytaj dalej

Porządki w szafie – co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami?

Gdy posiada się niepotrzebne ubrania warto jest decydowanie się na dokonanie selekcji takich ubrań. Pozwala to na wybranie ubrań, które okazać się mogą nadal na tyle dobrej jakości czy też modne, że można nadal je uzyskać. Natomiast można również wybrać ubrania, które są na tyle uszkodzone czy też zużyte, że warto jest wyrzucić, ale można także wybrać ubrania, które mogą być nawet sprzedane jako używane ubrania.