Manicure hybrydowy – co to jest i ile kosztuje?

Manicure hybrydowy – co to jest i ile kosztuje?

Lubisz malować paznokcie, ale denerwuje cię szybkie ścieranie się lakieru? W takim przypadku warto pomyśleć o manicure hybrydowym. Czym dokładnie jest tego rodzaju manicure i jakie efekty możemy uzyskać dzięki niemu?

Manicure hybrydowy jest czymś zupełnie innym niż zwykły manicure. Wynika to z faktu, że stosuje się wtedy innego rodzaju preparaty, a także urządzenia – lampę emitującą światło UV. Manicure tego rodzaju ma wiele korzyści w porównaniu z klasycznym, ale z drugiej strony ma też kilka wad, o których powinniśmy pamiętać przed jego wykonaniem.

Zalety i wady manicure hybrydowego:

• wydłużona trwałość manicure

• łatwe nakładanie i usuwanie błędów przed utwardzeniem lakieru pod lampą UV

• nie trzeba czekać, aż manicure wyschnie po utwardzeniu go pod lampą

• lakiery hybrydowe nie zasychają i są w stanie posłużyć na dłużej

• manicure hybrydowy jest bezpieczniejszy od żeli czy tipsów, ale przesusza płytkę paznokciową, więc nie zaleca się częstego stosowania

• możliwość zdobienia paznokci różnymi metodami, na przykład przez nakładanie brokatów, kryształków, perełek, stempli

• wymaga odpowiedniego przygotowania paznokcia i wysokiej dokładności, ponieważ w przeciwnym przypadku paznokcie hybrydowe nie będą trzymały się tak długo

• paznokcie przestają wyglądać ładnie, gdy zaczyna się odrost

• wykonanie manicure hybrydowego jest związane z wyższymi kosztami niż klasycznego manicure zwykłymi lakierami

• zdejmowanie paznokci hybrydowych jest bardzo trudne, chyba że wykorzystamy w tym celu specjalne bazy peel-off

Obecnie paznokcie w tej technice możemy wykonać w salonach, a także w domu, gdy zainwestujemy w wyposażenie. Z jakimi kosztami trzeba się wtedy liczyć?

Jak wykonać manicure hybrydowy w domu?

W sprzedaży możemy znaleźć specjalne zestawy przeznaczone do wykonania manicure hybrydowego. Składają się one z lampy UV do utwardzania nałożonych na paznokci lakierów oraz lakierów hybrydowych – nie możemy stosować ich zamiennie do lakierów zwykłych.

Oprócz tego potrzebne będą akcesoria takie jak bloczek polerujący, waciki do przemywania i aceton, patyczki kosmetyczne. Aby paznokcie wyglądały lepiej, przyda się też lakier nawierzchniowy – top. Jeśli chcemy nadać paznokciom jeszcze ładniejszy efekt, można wykorzystać pyłki, brokaty, tasiemki ozdobne, folie, gąbeczki do ombre, cyrkonie.

Za zestaw do domowego manicure hybrydowego zawierający potrzebne artykuły zapłacimy około 150-200 złotych. Ceny pojedynczych lakierów to około 10-20 złotych.

Manicure rozpoczynamy od przygotowania paznokci – wygładzamy je i kształtujemy bloczkiem, potem odtłuszczamy i malujemy. Możemy pod spód nałożyć bazę. Aby hybrydę zdjąć łatwiej, można zastosować wspomnianą bazę peel-off. Każdą warstwę trzeba utwardzić pod lampą UV.

Wykonanie manicure hybrydowego w salonie manicure

Manicure hybrydowy możemy wykonać również w salonie kosmetycznym lub salonie manicure. Ceny wykonania manicure rozpoczynają się od około 60 złotych, natomiast kończą na około 120 złotych. Dodatkowo będziemy musieli zapłacić za zdjęcie manicure hybrydowego – cena to zwykle 30-40 złotych.