Manicure hybrydowy – zalety i wady

Manicure hybrydowy – zalety i wady

Marzysz o pięknie wyglądających paznokciach? W takim przypadku możesz wykonać manicure hybrydowy, który nada im efektowny wygląd na długi czas. Zanim jednak zdecydujesz się na tego rodzaju zabieg, warto poznać jego zalety, wady, a także ceny!

Manicure możemy wykonać na różne sposoby – możemy w domu pomalować paznokcie lakierem, możemy też zrobić to u kosmetyczki. Oprócz manicure klasycznego czy french do wyboru mamy też inne metody zdobienia, między innymi manicure hybrydowy.

Czym jest manicure hybrydowy?

Jest to manicure, w którym wykorzystuje się specjalne lakiery. Nie są one jednak przeznaczone do przedłużania paznokci, ale przede wszystkim do jej zdobienia oraz utwardzania, aby nadać paznokciom ładny wygląd i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Manicure hybrydowy wymaga wykorzystania specjalnych gadżetów, między innymi lampy do utwardzania lakierów, lakieru podkładowego, lakieru nawierzchniowego, lakieru w wybranym kolorze lub w różnych kolorach, a także akcesoriów takich jak pilniki, bloki polerskie, patyczki, waciki. Oczywiście, możemy zastosować też różnego rodzaju ozdoby.

Podobnie jak inne rodzaje manicure, także ten hybrydowy ma swoje zalety i wady. Warto więc je poznać i zdecydować, czy ten zabieg będzie dobrym wyborem.

Zalety manicure hybrydowego:

• długo utrzymujący się efekt ze względu na mniejszą podatność na ścieranie i inne uszkodzenia

• paznokciom można nadać oryginalny wygląd dzięki różnym dodatkom do zdobienia

• lakiery hybrydowe nie zasychają, dlatego posłużą na długi czas

• przed utwardzeniem lakieru pod lampą UV można łatwo dokonać poprawek

• nie trzeba czekać, aż lakier wyschnie

• bezpieczniejsza metoda manicure niż w przypadku akrylu lub żelu

Wady manicure hybrydowego:

• u osób z naturalnie tłustszą płytką paznokcia lakiery hybrydowe nie mają tak dużej trwałości

• wykonanie manicure hybrydowego zajmuje dość dużo czasu – u początkujących osób nawet około godziny

• w przypadku niewłaściwego wykonania manicure ma on również pogorszoną trwałość

• cienkie i słabe paznokcie mogą zacząć rozdwajać się pod wpływem lakierów hybrydowych

• wyższe ceny niż w przypadku tradycyjnego manicure

• aceton używany przy zdejmowaniu paznokci hybrydowych osłabia płytkę paznokciową

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Manicure tego rodzaju możemy wykonać w domu lub w salonie. Jeśli chcemy wykonać go samodzielnie, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie wyposażenie. Zestaw składający się z potrzebnych lakierów, zmywaczy, lampy i dodatków kosztuje około 90-150 złotych. Ceny lakierów hybrydowych nie są znacznie wyższe od lakierów zwykłych – za jeden zapłacimy od około 6 do 20 złotych w zależności od marki.

Z kolei cena wykonania manicure hybrydowego w profesjonalnym salonie rozpoczyna się od około 20 złotych, a kończy na około 70 złotych. W przypadku bardziej skomplikowanych zdobień zapłacimy więcej. Możemy też zamówić wizytę domową, jeśli nie mamy czasu, aby iść do salonu. Wtedy cena również może być nieco wyższa – około 80-100 złotych.

Dokładne informacje można znaleźć na stronach internetowych salonów.