Manicure japoński – wykonasz go także w domu!

Manicure japoński – wykonasz go także w domu!

Manicure wykonywany metodą japońską pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądających paznokci. Zabieg tego rodzaju może być wykonywany w domu. Wcieranie pasty z witaminami oraz minerałami pozwala na zapewnienie dostarczenia płytce paznokciowej substancji odżywczych.

Łamliwe paznokcie są poważnym problemem pod kątem estetycznym. Jednocześnie rozdwajającym się paznokciom można przeciwdziałać. Jeśli chce się znacznie przyśpieszyć czas, w którym można poradzić sobie ze zniszczoną płytką wówczas można decydować się na japoński manicure.

Jest to zabieg, który jest prosty w realizowaniu a także pozwala na szybkie zapewnienie niezbędnych dla płytki paznokciowej substancji odżywczych. Intensywne wcieranie zielonej pasty w płytkę paznokciową pozwala na uzyskanie blasku różowej perły. Do płytki paznokciowej można również dostarczyć cenne witaminy jak A czy E.

Przeprowadzenie zabiegu

Realizowanie manicure japońskiego zaczyna się od zmatowienia płytki paznokciowej z wykorzystaniem pilnika. Pozwala to na odsłonięcie kanalików, które prowadzą w głąb płytki, co pozwala na zapewnienie znacznie bardziej efektywnego wchłaniania się nakładanej w ramach manicure japońskiego pasty.

Podczas zabiegu pasta jest wcierana w jednym kierunku za pomocą polerek. Wcierana jest zarówno zielona pasta a także różowy puder. Przy realizowaniu zabiegu nie są używane metalowe pilniki ani nie wycina się skórek. Wykonanie zabiegu pozwala również na bardzo szybkie uzyskanie gładkiej a także lśniącej płytki paznokciowej. Jednocześnie realizowanie zabiegu powinna odbywać się w sesjach w ramach kuracji. W czasie trzech tygodni powinno się zrealizować trzy do czterech pojedynczych zabiegów.

Manicure japoński pozwala na uzyskanie skutecznej regeneracji paznokci. Uzyskać można odpowiedni blask paznokci a najważniejsze jest uzyskanie wzmocnienia paznokci poprzez dostarczania składników w postaci pyłków. Jednocześnie past używana podczas zabiegu zawiera również pyłek pszczeli oraz krzemionkę.

Zastosowanie manicure japońskiego do regeneracji paznokci jest wskazane w przypadku rozdwajających się paznokci a także łamliwych paznokci.

Co jest potrzebne do wykonania zabiegu?

Gdy chce się wykonać zabieg w postaci manicure japońskiego w domowych warunkach niezbędne jest posiadanie odpowiednich narzędzi. Zaopatrzyć trzeba się w dwustronny pilniczek pozwalających na skracanie oraz matowienie paznokci przed wykonaniem zabiegu. Przydatna jest plastikowa szpatułka do nakładania pasty oraz pudru na polerkę.

Jednocześnie pozwala to zapewnić również oddychanie skóry zanim wykona się zabieg. Pozyskać trzeba również pasty shine, które następnie wcierane są w płytkę paznokciową. Wykonywane jest to przy zastosowaniu zielonej polerski. Przy zabiegu korzysta się również z pudru.

Nakładanie pudru następu po zastosowaniu pasty. Puder wcierany jest również przy zastosowaniu energicznych ruchów w naturalną płytkę przy użyciu różowej polerki. Ma to znaczenie z punktu widzenia zarówno zabezpieczenia składników zawartych w paście a także pozwala to na zapewnienie odpowiedniego ich wnikania w płytkę.


Frytkownica beztłuszczowa. Ile kosztuje? Jak wybrać najlepszy model?
czytaj dalej

Frytkownica beztłuszczowa. Ile kosztuje? Jak wybrać najlepszy model?

Smażenie frytek w głębokim tłuszczu nie jest najbardziej zdrowe. Jeśli chce się przygotować frytki, które nie będą tak tłuste wówczas warto zdecydować się na frytkownicę beztłuszczową, które pozwala na przygotowanie frytek zarówno znacznie mniej kalorycznych a także smaczniejszych. Przed wyborem beztłuszczowych frytek ważne jest zapoznanie się z poszczególnymi parametrami dostępnych modeli frytkownic co pozwala na wybranie odpowiedniego modelu.