Manualne oczyszczanie cery u kosmetyczki – kiedy warto z niego skorzystać?

Manualne oczyszczanie cery u kosmetyczki – kiedy warto z niego skorzystać?

Skuteczne oczyszczenie cery w domu nie zawsze jest możliwe. Właśnie dlatego wtedy, gdy chcemy skutecznie oczyścić ją z zanieczyszczeń, warto udać się do kosmetyczki. W gabinecie możemy wykonać wtedy manualne oczyszczanie cery. Kiedy warto zdecydować się na taką usługę i ile to kosztuje?

Oczyszczanie skóry powinno być przede wszystkim nakierowane na usunięcie różnych zanieczyszczeń, w szczególności tych zgromadzonych w porach skóry. W domu najczęściej używamy do tego celu specjalnych peelingów lub szczoteczek, ale możemy również udać się do kosmetyczki.

Jednym z podstawowych zabiegów używanych w celu oczyszczenia skóry jest oczyszczanie manualne. Dzięki niemu skóra jest rozświetlona, odzyskuje swój zdrowy kolory, lepiej przyswaja składniki aktywne.

Na czym polega zabieg oczyszczania manualnego?

Oczyszczanie manualne to zabieg przebiegający etapami. Trwa on około 2 godzin.

Warto przy tym wskazać, że oczyszczanie to jest rekomendowane tylko wtedy, gdy w najbliższym czasie nie mamy żadnych ważnych wydarzeń, na przykład ślubu lub przyjęcia, ponieważ bezpośrednio po zabiegu skóra wymaga kilku dni na to, aby powrócić do normalności.

W ramach czynności oczyszczania manualnego wykonuje się takie czynności jak:

  • usunięcie makijażu
  • tonizowanie skóry
  • peeling
  • nałożenie maseczki, która powoduje rozpulchnienie skóry
  • rozgrzanie skóry z użyciem pary wodnej
  • wyciśnięcie wyprysków i zaskórników
  • zdezynfekowanie skóry
  • nałożenie maski łagodzącej
  • nałożenie kremu

Dzięki takiemu zabiegowi skóra jest wtedy dokładnie oczyszczona ze wszystkich zanieczyszczeń – złogów sebum, zrogowaciałego naskórka, grudek, krostek. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się w przypadku skóry tłustej i trądzikowej, ale również może być to zabieg przeprowadzany u właścicielek skóry mieszanej, normalnej czy suchej. Stosuje się wtedy odpowiednie kosmetyki, które są wtedy dobierane indywidualnie do rodzaju skóry.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i może być tkliwa. Skóra po zabiegu nie powinna być wystawiana na działanie słońca oraz promieniowania UV, na przykład w solarium. Nie należy też chodzić do sauny.

Zabieg należy przeprowadzać co kilka miesięcy, aby uzyskać najlepsze efekty. Częstotliwość zabiegów jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb pacjentów. W przypadku osób z cerą trądzikową oraz tłustą zaleca się powtarzanie zabiegu co miesiąc aż do uzyskania odpowiednich rezultatów.

Warto także zaznaczyć, że manualne oczyszczanie skory nie jest rekomendowane dla wszystkich rodzajów cery. Nie należy stosować go przy aktywnych stanach zapalnych skóry, wypryskach, ranach, opryszczce, oparzeniach słonecznych, trądziku różowatym, przy pękających naczynkach, także przy zaburzeniach ukrwienia skóry.

Ile kosztuje zabieg manualnego oczyszczania skóry?

Za oczyszczanie manualne będziemy musieli zapłacić od około 100-200 złotych w zależności od jego zakresu oraz od wybranego gabinetu kosmetycznego.

Dokładne cenniki można znaleźć na stronach internetowych gabinetów kosmetycznych oferujących oczyszczanie cery.