Maseczki w płachcie – dlaczego są tak popularne?

Maseczki w płachcie – dlaczego są tak popularne?

Maseczki na twarz kojarzą ci się przede wszystkim z różnymi preparatami nakładanymi na skórę? Teraz to tylko jedna z opcji – do wyboru mamy także maseczki w płachcie, czyli tak zwane sheet masks. Co warto o nich wiedzieć i co stoi za ich dużą popularnością?

Zamiast smarowania twarzy maseczkami w formie kremowej, możesz po prostu nałożyć na nią płachtę nasączoną wartościowymi składnikami. Maseczki w płachcie są od wielu lat bardzo popularne w Azji, ale dopiero od kilku zyskały sławę także W Polsce. Gdy jeszcze nigdy nie stosowałaś tego rodzaju maseczki, warto ją wypróbować.

Czym dokładnie są maseczki w płachcie?

Mamy tutaj do czynienia z produktem kosmetycznym, który posiada formę płachy z materiału w kształcie twarzy z wyciętymi otworami na oczy, usta oraz nos. Maska jest przechowywana w szczelnym opakowaniu i jest nasączona różnymi substancjami aktywnymi wspomagającymi stan skóry.

Maseczki w płachcie możemy kupić w wielu wariantach

– do każdego rodzaju skóry, między innymi suchej, tłustej, mieszanej, młodej czy dojrzałej. Jest w czym przebierać! Za jedną maseczkę tego rodzaju zapłacimy zwykle od 5 do 20 złotych. Dlaczego warto je kupować?

Skuteczne działanie

Maseczki w płachcie pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Nasączona składnikami aktywnymi maska przylega ściśle do skóry i nie pozwala składnikom na ulatnianie się i wysychanie. W rezultacie, po zastosowaniu takiej maseczki skóra będzie zauważalnie w lepszej kondycji.

Same wartościowe składniki

Dzięki swojej formie maseczka w płachcie może bazować głównie na składnikach aktywnych. Do minimum ogranicza się ilość wypełniaczy, substancji zagęszczających, barwników, dlatego są one bardziej przyjazne dla skóry twarzy oraz niosą ze sobą lepsze rezultaty.

Wygoda i oszczędność czasu

Nie możemy zapominać także o tym, że stosowanie maseczek w płachcie jest bardzo komfortowe. Nie trzeba brudzić rąk i umywalki, a dzięki temu również oszczędzamy swój czas. Maseczka jest gotowa do użycia natychmiast po otwarciu opakowania. Po odczekaniu wskazanego czasu wyrzucamy ją do kosza.

Maseczkę w płachcie możesz przygotować też samodzielnie!

Warto również wskazać, że maseczkę w płachcie możemy przyszykować samodzielnie. To bardzo proste! Aby ją wykonać będziemy potrzebowali tkaninę albo papier, na przykład ręcznik kuchenny, papier ryżowy. Następnie materiał delikatnie moczymy w składniku i nakładamy na twarz albo nakładamy maskę na twarz i spryskujemy środkiem w sprayu.

Czym możemy nasączyć tego rodzaju maseczkę? Przede wszystkim mogą być to toniki, hydrolaty, olejki, balsamy. Dzięki temu, że nakładamy je na materiał, nie dopuszczamy do ich szybkiego wyschnięcia i przedłużamy okres kontaktu ze skórą. W ten sposób możemy osiągnąć lepsze rezultaty niż przy zwykłym wsmarowaniu ich w skórę.

Podsumowując, jeśli zależy ci na poprawie stanu swojej skóry i chcesz zrobić to wygodnie, pomyśl o zastosowaniu maseczek w płachcie albo przygotuj je samodzielnie.

W krajach azjatyckich kobiety korzystają z tego rodzaju maseczek nawet trzy czy cztery razy w tygodniu!