Masło shea – zastosowania w kosmetyce i ceny

Masło shea – zastosowania w kosmetyce i ceny

Zastosowanie masła shea w kosmetyce jest coraz bardziej popularne. Składnik jest olejem z nasion afrykańskiego drzewa. Można je znaleźć między innymi w takich kosmetykach jak kremy, balsamy, maseczki do włosów czy ciała.

Wykorzystywanie masła shea jest znacznie częstsze w kosmetyce niż w kuchni. Wynika to z naturalnych właściwości tego oleju. Masło stosowane jest szczególnie w bardziej gęstych oraz tłustych kosmetykach jak balsamy.

Stosowanie masła to również rozwiązanie w wielu kosmetykach z licznymi składnikami odżywczymi. Olej znajduje zastosowanie także w takich produktach jak profesjonalne kosmetyki do masażu stosowane w salonach SPA.

Najczęściej kosmetyki z masłem shea posiadają również aromatyczne olejki eteryczne, które pozwalają na zmianę orzechowego zapachu samego masła.

Właściwości masła shea

Masła shea posiada wiele właściwości korzystnych dla ciała. Po pierwsze w oleju znajdują się witaminy A czy E, które pozwalają na zapewnienie ochrony skóry w długim okresie czasu a także odmłodzenie skóry.

Jednocześnie kosmetyki oparte na maśle to również ochrona skóry przed działaniem zimna, wiatrem, co sprawia, że takie kosmetyki doskonale sprawdzają się w zimniejszych porach roku. Do podstawowych właściwości masła shea zaliczyć można regenerowanie skóry a także skuteczne odżywienie skóry.

Stosowanie masła pozwala również na gojenie drobnych ran. Jednocześnie łagodzenie zmian alergicznych a także brak powodowania uczuleń sprawia, że masło shea może być stosowane również przez osoby mające delikatną skórę czy problemy alergiczne. Masło shea pozwala również na zapewnienie bezpiecznego stosowania nawet w przypadku kobiet w ciąży. Wiele kosmetyków z tym składnikiem kierowanych jest również do rodziców małych dzieci.

Kosmetyki zawierające masło shea to również produkty do włosów, które pozwalają na wygładzenie a także uelastycznienie włosów.

Kosmetyki do twarzy

Do popularnych kosmetyków zawierających masło shea można zaliczyć kremy do twarzy. Pozwalają one zapewnić między innymi natłuszczanie twarzy, regenerowanie czy zapewnienia działania odżywczego. Jednocześnie kosmetyki mogą być stosowane w celach pielęgnacyjnych do różnych typów skóry. Dotyczy to między innymi skóry suchej, zniszczonej czy mającej zmarszczki. Przy skórze tłustej można uzyskać również przeciwdziałanie pojawiania się wyprysków.

W długim okresie czasu stosowanie kosmetyków zawierających masło shea pozwala na zapewnienie również przeciwdziałania efektom starzenia się. Można również uzyskać odmłodzenie skóry, co wynika z zawierania wielu kwasów tłuszczowych a także witamin pozwalających na skuteczne odżywienie skóry. Jednocześnie stosowanie masła shea pozwala również na zapewnienie przeciwdziałania intensywnemu wpływowi słońca.

Jest to naturalny filtr, ale jego ochrona nie jest nadmierna, choć tego rodzaju produkt może być stosowany przez osoby nie potrzebujące bardzo silnej ochrony. Atutem preparatów opartych na działaniu masła shea można zaliczyć zawieranie jedynie naturalnych składników.