Mezoterapia bezigłowa – na czym to polega i ile kosztuje?

Mezoterapia bezigłowa – na czym to polega i ile kosztuje?

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej. Do wyboru mamy kilka typów mezoterapii – jedną z nich jest ta bezigłowa. Na czym dokładnie polega tego rodzaju zabieg i ile będziemy musieli za niego zapłacić?

Głównym celem mezoterapii jest dostarczenie do głębszych warstw skóry składników aktywnych. Dzięki temu mezoterapia działa lepiej niż tradycyjne kosmetyki, których składniki działają tylko w wierzchniej powłoce skóry.

Mezoterapię można stosować zarówno w celu poprawy wyglądu skóry, jak i jako środek profilaktyczny – zapobiegający przedwczesnemu starzeniu, wysuszeniu skóry, utracie jędrności, ale też wypadaniu włosów.

Klasyczny zabieg mezoterapii polega na dostarczeniu składników aktywnych w głąb skóry z użyciem igieł albo specjalnych urządzeń z igłami. Jednak do dyspozycji mamy też inny zabieg, a mianowicie mezoterapię bezigłową, która odbywa się bez nakłuwania skóry. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa to zabieg bezinwazyjny i bezbolesny, który także polega na dostarczeniu do skóry ważnych substancji odżywczych.

W trakcie zabiegu tego rodzaju stosuje się specjalne aparaty, które emitują prąd elektryczny o radiowej częstotliwości. Dochodzi wtedy do zjawiska elektroporacji, czyli prąd zwiększa przenikanie błon komórkowych, a tym samym dotarcie składników w głąb skóry jest łatwiejsze. Jako wsparcie w tym procesie wykorzystywane są też ultradźwięki.

Sam zabieg odbywa się bez uszkodzenia skóry i bez bólu, dlatego przez wiele kobiet traktowany jest on jako alternatywa dla mezoterapii igłowej. Podczas zabiegu czuć jedynie lekkie mrowienie.

Wskazania do mezoterapii bezigłowej:

• zmarszczki i profilaktyka przeciwzmarszczkowa

• przebarwienia na skórze

• nadmierna suchość skóry

• gorsza jędrność skóry

• rozstępy i blizny

• cellulit

• wypadające włosy

Odpowiednie efekty mezoterapii bezigłowej można uzyskać dzięki dobraniu odpowiednich preparatów. Zawierają one między innym składniki mineralne, witaminy, wyciągi z roślin, składniki nawilżające jak kwas hialuronowy.

Warto jednak wskazać, że chociaż mezoterapia bezigłowa jest w stanie poprawić stan skóry, to jednak nie jest w stanie dostarczyć składników aktywnych tak głęboko jak mezoterapia igłowa. Zatem w przypadku większych problemów skórnych, na przykład mocno widocznych zmarszczek, eksperci w dziedzinie medycyny estetycznej zalecają mezoterapię igłową.

Ile kosztuje mezoterapia bezigłowa?

Ceny mezoterapii bezigłowej nie są bardzo wysokie. Zwykle za jedną sesję trwającą od około 20 do 40 minut zapłacimy około 250 złotych. Cena może być niższa lub wyższa w zależności od wykorzystanych składników oraz od gabinetu.

Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się wykonać serię zabiegów – optymalna liczba to 5-6 zabiegów. Dzięki temu można znacznie poprawić wygląd skóry i uzyskać efekty o wiele lepsze niż w przypadku kosmetyków. Wiele gabinetów oferuje jednak promocyjne ceny pakietów zabiegów mezoterapii, dlatego przy wykupieniu całej serii zapłacimy za pojedynczy zabieg niższą cenę.