Mezoterapia bezigłowa – warto czy nie?

Mezoterapia bezigłowa – warto czy nie?

Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów pozwalających na uzyskanie pozytywnego wpływu na wygląd skóry. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia - pozwala na podawaniu substancji leczniczych bezpośrednio w skórę. Zabieg takie realizowany jest z wykorzystaniem igieł lub w wersji bezigłowej.

Przy wykonywaniu mezoterapii bezigłowej wykorzystywane są metody zabiegowe, które nie wymagają stosowania Igiel. Przy takich zabiegach mogą być wykorzystane między innymi ultradźwięki czy impulsy elektryczne. Mezoterapia to bardzo skuteczna metoda zabiegowa, która pozwala dodatkowo na wybranie takiej metody, która gwarantuje najbardziej korzystne rezultaty.

Jak działa mezoterapia bezigłowa?

Zastosowania mezoterapi bezigłowej to między innymi rozwiązanie dla osób, które mają obawy przed igłami. Dodatkowo bezigłowa metoda realizowania mezoterapi pozwala na ograniczenie inwazyjności wykonywania zabiegów. Najczęściej zabieg realizowany jest przy zastosowaniu specjalnych maszyn, które pozwalają na wysyłanie impulsów elektromagnetycznych. Oczywiście tak wykonywany zabieg jest znacznie bardziej bezpieczny a także pozwalający na zapewnienie również odpowiedniego wnikania w głąb skóry aż do komórek.

Jednocześnie przy realizowaniu takich zabiegów wykorzystywane są różne zjawiska jak między innymi elektroporacja a także elektroferaza. Efekt elektroporacji pozwala na zapewnienie wytwarzania krótkich impulsów napięcia elektrycznego, które oddziałuje następnie zarówno na komórki a także tkanki. Jednocześnie możliwe jest również zwiększenie przepuszczalności skóry poprzez elektroferazę. Po uzyskaniu tego efektu można również uzyskać transport prądu stałego a także przenoszenia substancji jonowych przez skórę.

Jednocześnie wykorzystanie tych efektów pozwala na zapewnienie, że substancje czynne dostające się do skóry głębokiej są dostarczane zdecydowanie bardziej skutecznie.

Efekty zabiegu

Do efektów mezoterapii można zaliczyć między innymi możliwość skutecznego oddziaływania na zmniejszenie zmarszczek. Podczas zabiegów wstrzykiwany jest kwas hialuronowy a także dodatkowe preparaty. Pozwala to na wypełnienie przestrzenie między włóknami kolagenu a także ściąganie wody, co pozwala na zapewnienie znacznie lepszego nawilżenia skóry. Pozwala to na szczególnie skuteczne likwidowanie niewielkich zmarszczek.

Substancje czynne dostarczane do skóry podczas zabiegu pozwalają również na zapewnienie efektów poprawienia wyglądu skóry w dłuższym okresie czasu. Ma to znaczenie z punktu widzenia przeciwdziałania rozwijania się zmarszczek w przyszłości. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku osób, które są w wieku, w którym narażone są na rozwijanie się zmarszczek.

Zabiegi pozwala na uzyskanie efektów utrzymujących się nawet przez wiele miesięcy. Jednocześnie przy stosowaniu zabiegu można również uzyskać możliwość oddziaływania na rozstępy. Stosowanie mezoterapii pozwala na zapewnienie znacznie mniej inwazyjnego działania w stosunku do stosowania innych metod zabiegowych, które są dużo bardziej inwazyjne.