Mezoterapia igłowa czy bezigłowa: co wybrać?

Mezoterapia to skuteczny zabieg pozwalający na poprawę stanu skóry twarzy, dłoni, ciała, a także skalpu. Dzięki niemu dostarczamy substancje aktywne bezpośrednio do celu, czyli w skórę. Obecnie gabinety medycyny estetycznej oferujące takie zabiegi proponują klientkom dwa rozwiązania – pierwszy z nich to mezoterapia igłowa, natomiast drugi to mezoterapia igłowa. Co jest lepsze?

Zabiegi mezoterapii pozwalają na uzyskanie znacznie lepszych rezultatów od stosowania kosmetyków. Wynika to z ich specyfiki, ponieważ mezoterapia pozwala na dostarczenie ważnych składników bezpośrednio w głębsze warstwy skóry. Kosmetyki, nawet te najlepsze pozwalają na dostarczenie składników tylko do wierzchnich warstwo naskórka, dlatego nie są tak skuteczne.

W zabiegach stosuje się różne roztwory substancji aktywnych, które dobierane są w zależności od stanu skóry oraz od jej potrzeb. Zalicza się do nich między innymi ekstrakty z roślin, witaminy, minerały, kwas hialuronowy, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Mezoterapię możemy podzielić zasadniczo na dwa rodzaje:

• mezoterapię igłową

• mezoterapię bezigłową

Różnią się one pomiędzy sobą metodą wprowadzenia substancji aktywnych pod skórę, W pierwszym przypadku stosuje się igły, natomiast w drugim specjalne urządzania wtłaczające substancje w skórę.

Mezoterapia igłowa

Do mezoterapii igłowej stosuje się bardzo cienkie igły, które wstrzykują substancje aktywne w głęboki warstwy skóry, na przykład na twarzy, szyi, dekolcie, pośladkach, brzuchu czy na dłoniach. To skuteczna metoda, która nie tylko wspiera stan skóry, ale również aktywizuje ją do regeneracji przez wstrzyknięcia.

Dzięki mezoterapii igłowej jesteśmy w stanie uzyskać efekt odmłodzenia skóry – stymuluje do produkcji kolagenu i elastyny, odżywia skórę, nawilża ją i napina. Także dobrze sprawdza się ona w leczeniu cellulitu oraz rozstępów. Dobre rezultaty możemy uzyskać również w przypadku osłabienia włosów oraz ich wypadania u kobiet oraz u mężczyzn.

Zabieg nie powoduje znacznego bólu, pojawić może się dyskomfort. Po zabiegu możemy zauważyć lekkie siniaki oraz delikatny obrzęk, które szybko mijają.

Mezoterapia bezigłowa

W tym przypadku stosuje się urządzenia, które pozwalają na wprowadzenie aktywnych preparatów w głąb skóry bez konieczności korzystania z igły. Stosuje się wtedy urządzenia generujące prąd, dzięki którym składniki dostają się bezpośrednio do komórek. To zatem alternatywa dla metody igłowej, niemniej jednak nie sprawdzi się we wszystkich przypadkach.

Mezoterapia igłowa dobrze nadaje się do rewitalizacji, odmłodzenia skóry, jej nawilżenia, pozbycia się defektów jak cellulit, rozstępy, zmarszczki, nadmiar tkanki tłuszczowej. Warto jednak wskazać, że substancje są wprowadzane na mniejszą głębokość niż w przypadku terapii igłowej. Efekty nie są tak spektakularne jak w przypadku metody igłowej.

Ile kosztuje mezoterapia igłowa i bezigłowa?

Ceny zabiegów tych rodzajów to najczęściej od 150 do 300 złotych za jedną serię. Aby uzyskać zadowalające rezultaty, należy wykonać kilka, a nawet kilkanaście serii zabiegów mezoterapii igłowej albo bezigłowej.