Microblading – permanentny makijaż brwi. Na czym to polega?

Microblading – permanentny makijaż brwi. Na czym to polega?

Zależy ci na natychmiastowej poprawie wyglądu brwi? Chcesz, aby efekt utrzymywał się na dłużej? W takim przypadku warto skorzystać z permanentnego makijażu brwi. Jednym z zabiegów tego rodzaju jest microblading. Na czym dokładnie polega i ile za niego zapłacimy?

Jeśli regularnie malujesz swoje brwi, ponieważ nie odpowiada ci ich gęstość i kolor, warto pomyśleć o makijażu permanentnym. Pod tym właśnie terminem kryje się kilka typów zabiegów, których głównym celem jest nadanie twarzy ładniejszego wyglądu na dłużej. Makijaż permanentny możemy porównać od upiększającego tatuażu, ale efekt nie jest widoczny na zawsze – zwykle znika po paru latach.

W dziedzinie makijażu permanentnego brwi mamy do czynienia z dwoma głównymi metodami, a mianowicie cieniowaniem, czyli pokryciem skóry kolorem, a także microbladingiem, czyli tak zwaną metodą piórkową, która polega na rysowaniu pojedynczych włosków.

Skupmy się na tej drugiej metodzie, która obecnie jest bardzo popularna, ponieważ daje bardziej naturalny efekt. Małe włoski rysowane na skórze dają bardziej naturalny efekt niż zapełnienie łuku brwiowego równomiernym kolorem.

Jak przebiega zabieg microbladingu?

Zabieg tego rodzaju możemy wykonać w dobrych gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej specjalizujących się w makijażu permanentnym. Różne gabinety korzystają także z różnych barwników, które mają inną jakość – to wpływa również na cenę, więc jeśli zależy nam na najlepszym efekcie, warto zapoznać się z różnymi preparatami stosowanymi przy makijażu brwi.

Przed wykonaniem makijażu permanentnego specjalista wyjaśnia jego przebieg i omawia z pacjentką szczegóły i oczekiwany efekt. Możemy dobrać wtedy odpowiedni kolor oraz kształt – specjalista wykona wtedy rysunek brwi i dokona ewentualnych zmian.

Potem przeprowadza się znieczulenie i gdy zacznie ono działać, rozpoczyna się zabieg. Barwnik wtłacza się pod skórę specjalnym narzędziem. Początkowo kolor brwi jest inny niż docelowy – efekt widoczny jest po kilku dniach. Sam zabieg trwa około 60 minut.

Pielęgnacja po zabiegu:

• przez kilka dni po zabiegu nie należy używać wody i mydła w miejscu zabiegu

• przez tydzień po zabiegu nie należy malować brwi, korzystać z basenu, sauny, solarium

• w ciągu 3-4 dni nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń

• brwi należy pielęgnować z użyciem odpowiednich maści i zabezpieczać je przed promieniowaniem UV

Ile kosztuje wykonanie zabiegi microbladingu?

Zabieg makijażu permanentnego z wykorzystaniem metody microbladingu kosztuje od około 500 do 800 złotych w zależności od tego, w jakim gabinecie zostanie wykonany. W cenę wliczona jest również korekta, która wykonana jest w 2 tygodnie po zabiegu, gdy brwi się już zagoją. Można wtedy delikatnie skorygować kształt brwi.

W internecie możemy również znaleźć kupony rabatowe na wykonanie zabiegu makijażu permanentnego brwi. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z oferty, powinniśmy zapoznać się z opiniami różnych gabinetów – dzięki temu wybierzemy taką ofertę, która będzie mogła spełnić nasze oczekiwania.

_Powinniśmy uważać na gabinety oferujące najniższe ceny – nie zawsze jakość idzie z nimi w parze!_