Idealny szlafrok na lato – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Gdy wybiera się szlafrok niezbędne jest między innymi dopasowanie go do sposobu użytkowania. Szlafrok użytkowany w okresie letnim powinien być znacznie bardziej przewiewny. Pozwala to na zapewnienie komfortu użytkowania go nawet przy bardzo wysokich temperaturach.

Szlafroki to zarówno praktyczne a także bardzo estetyczne elementy garderoby. Jednocześnie szlafrok może szczególnie sprawdzić się przy bardzo niskich temperaturach. W okresie zimowym gdy również w domu występuje często nieco niższa temperatura po wyjściu z kąpieli można szybko się ogrzać. Użytkowanie szlafroków to nie tylko korzystanie z nich w domowym zaciszu, ale również podczas wizyt w SPA czy też na basenach. Oczywiście w zależności od tego w jakim miejscu ma być używany szlafrok a także do jakiej pory roku chce się go dopasować warto decydować się na nieco inne wersje szlafroków. Pozwala to na zapewnienie, że szlafrok będzie na pewno spełniał swoje funkcje.

Co jest najważniejsze przy wybieraniu szlafroku?

Najbardziej istotne przy selekcjonowaniu szlafroków jest wybranie odpowiedniego materiału. Wpływa on zarówno na komfort użytkowania szlafroku, trwałość wykonania a także na estetyczną stronę. Na okres zimowy najczęściej wybiera się szlafroki, które są grube i pozwalają na zapewnienie odpowiedniego zachowywania ciepła. Takie szlafroki są wykonane między innymi z frotte, który jest pustym a także doskonale otulającym ciało materiałem. Jednak na okres letni taki materiał może być zdecydowanie za ciepły. Przy wybieraniu szlafroków, które można użytkować podczas wyjazdów wakacyjnych znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na przewiewne materiały. Doskonałym rozwiązaniem będą szlafroki bawełniane. Do atutów bawełny zaliczyć można również to, że jest to materiał, który jest odporny na pranie, gdy odpowiednio stosuje się dopasowane metody prania bawełnianych produktów. Jeszcze bardziej zwiewne materiały, które mogą sprawdzić się choćby na plażach podczas wakacji, ale również podczas wypoczywania w ogrodzie to tiul, satyna. Bardzo stykowe oraz zwiewne szlafroki to również te wykonane z jedwabiu. Do nowocześniejszych materiałów zaliczyć można mikrowłókna, które pozwalają na zapewnienie doskonałego wchłaniania wody. W takim szlafroku skóra oddycha a także taki materiał jest miły w dotyku.

Fason szlafroku

Gdy wybiera się szlafroki bardzo ważne jest zapoznanie się z różnorodnymi fasonami dostępnymi co pozwala na wybranie takiego, który będzie wygodny w użytkowaniu. Można decydować się na fasony, które są zgodne z najnowszymi trendami, co pozwala na pozyskanie szlafroków, które są modne. Jednocześnie można postawić również na takie fasony, które są klasyczne i odpowiednio dopasowane a co pozwala na zapewnienie znacznie większej wygody użytkowania. Oczywiście fason szlafroka jest znacznie mniej ważny w przypadku użytkowania go w domu. Natomiast przy zakupie szlafroków, które będzie użytkowało się w salonach kosmetycznych, SPA, czy na basenach stylistyczne strona szlafroka jest znacznie ważniejsza.