Jak rozpoznać wygodne buty na wysokim obcasie?

Noszenie niewygodnych butów to po pierwsze znaczne ograniczenie komfortu użytkowania butów a jednocześnie ryzyko deformacji stopy zwłaszcza przy długim czasie użytkowania butów nie oferujących wygody.

Jednocześnie bardzo ważne jest decydowanie się na takie buty na wysokim obcasie, które są odpowiednio dopasowane do stopy. Jest to znacznie ważniejsze niż zwracanie uwagi jedynie na estetyczną stronę obuwia.

Gdy realizuje się zakupy obuwia dobrze jest decydować się na takie zakupy popołudniu lub wieczorem, gdyż wówczas stopy są w znacznie lepszej kondycji.

Unikać można w ten sposób zakupu za małych czy ciasnych butów. Jednocześnie wybierając buty na obcasie ważne jest by nie decydować się na zbyt ciężkie podeszwy. Takie obuwie będzie znacznie mniej wygodne. Natomiast nie decydują się na masywne materiały można liczyć na znacznie wygodniejsze użytkowanie butów.

Obcas w butach

Bardzo ważnym elementem obuwia na obcasie jest obcas. Wpływa on na wygodę poruszania się w butach na obcasie. Ważne jest między innymi to jak umiejscowiony jest obcas w bucie, gdzie nie powinien się on znajdować na końcu buta, ale środku. Wówczas można liczyć na uzyskanie odpowiedniej stabilności obuwia.

Oczywiście jest to szczególnie ważne w przypadku decydowania się na obuwie na obcasie, które ma być użytkowane regularnie. Natomiast jest to nieco mniej istotne przy obuwiu na specjalne okazje, choć wówczas również można brać to pod uwagę przy zakupie obuwia, które ma gwarantować wygodę użytkowania.

Jednocześnie przy wybieraniu obuwia na obcasie do użytkowania w miejscu pracy ważne jest by unikać nadmiernie wysokich obcasów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na buty, których obcas nie przekracza ośmiu centymetrów.

Dopasowanie buta

Przy noszeniu butów na obcasie istotne jest by obuwie było odpowiednio dopasowane do stopy. Buty na obcasie nie powinny być zbyt luźne.

Jednocześnie ważne jest by obuwie miało odpowiednio zaprojektowane paski, które pozwalają na zapewnienie znacznie bardziej stabilnego poruszania się. Paski można znaleźć zarówno w butach na obcasie, które występują w formie zakrytej jak też odkrytej.

Jednocześnie im w konstrukcji burta pasek znajduje się znacznie wyższej tym znacznie bardziej wygodnie można poruszać się w takich butach na obcasie. Wynika to z tego, że takie buty znacznie lepiej leżą na nodze.

Odpowiednie chodzenie w butach na obcasie

Chodzenie w butach na obcasie również wpływa na wygodę poruszania się w butach na obcasie. Jednocześnie by chodzenie w butach na obcasie było wygodniejsze szczególnie na co dzień można decydować się na zakup różnych wkładek.

Można decydować się na wkładki żelowe, które pozwalają na zapewnienie większej ochrony stopy. Dodatkowo chodzenie w butach na obcasie wymaga stosowania określonych zasad co dotyczy między innymi wykonywania krótszych kroków im wyższe są obcasy w bucie.

Dodatkowo niezbędne jest przy użytkowaniu butów na obcasie na decydowanie się również na dopasowanie chodu do danego modelu obuwia. Zanim zacznie się chodzić w butach na obcasie na dłuższych trasach warto jest sprawdzić je przy krótszych trasach.