Na czym polega manicure japoński?

Na czym polega manicure japoński?

Chcesz poprawić wygląd swoich paznokci bez stosowania lakierów niszczących płytkę? W takim przypadku warto pomyśleć o manicure japońskim. Czym dokładnie jest tego rodzaju makijaż? Gdzie możemy go wykonać? Z jakimi cenami trzeba się liczyć?

Istnieje wiele różnych rodzajów manicure, dlatego możemy dobrać je w zależności od tego, jakiego efektu dokładnie oczekujemy. Jednym ze szczególnych rodzajów manicure jest manicure japoński.

Czym jest manicure japoński?

Manicure tego rodzaju polega na nacieraniu płytki paznokciowej specjalnymi pastami zawierającymi minerały oraz witaminy, a następnie na naniesieniu warstwy pudry. W efekcie, bez konieczności stosowania lakierów oraz innych niszczących dla płytki środków jesteśmy w stanie uzyskać zdrowy efekt.

Wobec tego manicure japoński jest skoncentrowany zarówno na poprawie kondycji, jak i wyglądu paznokci bez potrzeby korzystania z lakierów. W manicure japońskim nie stosuje się zatem kolorów, ale będzie on dobrym wyborem dla tych osób, którym zależy na naturalnie wyglądających, lśniących i różnych paznokciach.

Zalety manicure japońskiego:

• zmniejszenie kruchości paznokci

• poprawia ich elastyczności

• wzmocnienie płytki paznokciowej

• nadanie paznokciom naturalnego połysku

• redukcja nierówności i pęknięć płytki paznokciowej

Na czym dokładnie polega manicure japoński?

Manicure tego rodzaju wykonuje się z użyciem specjalnych preparatów oraz akcesoriów. Rozpoczynamy od nadania paznokciom odpowiedniego kształtu oraz ich lekkiego zmatowienia, aby łatwiej nałożyć następne środki.

Na paznokieć nakładamy specjalną pastę i wcieramy ją w płytkę. Pasta zawiera wartościowe składniki, między innymi krzemionkę, keratynę, pyłek pszczeli, witaminy, dlatego pozwala na regenerację paznokci. Ruchy należy wykonywać w jednym kierunku. Do tego celu można wykorzystać też specjalne polerki. Po tej czynności paznokcie zaczynają błyszczeć i są wygładzone.

Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie efektu, co robimy dzięki nałożeniu na paznokieć specjalnego pudru. Puder również zawiera wartościowe składniki wspierające kondycję i wygląd paznokci.

Tak wykonany manicure japoński jest w stanie prezentować się dobrze przez około 3 tygodnie. Po tym czasie zabieg możemy powtórzyć bez szkody dla płytki paznokciowej, dlatego to także dobry wybór dla osób lubiących naturalny efekt.

Gdzie wykonać manicure japoński?

Manicure tego rodzaju możemy zrobić zarówno w salonach kosmetycznych, jak również możemy zrobić to samodzielnie. Wykonanie manicure japońskiego w salonie to zwykle cena od 40 do 80 złotych. Możemy też wykonać dodatkowe zabiegi, na przykład maskę parafinową, aby poprawić kondycję skóry dłoni.

W sprzedaży znajdziemy również gotowe zestawy posiadające wszystkie elementy potrzebne do wykonana manicure japońskiego w domu. Ich cena to około 90-120 złotych. Zestaw będzie w stanie wystarczyć nam na wykonanie od kilku do nawet kilkunastu zabiegów manicure japońskiego. Wraz z wszystkim produktami otrzymamy także instrukcję, jak wykonać manicure samodzielnie.


Kosmetyczne boxy, czyli pudełka subskrypcyjne z kosmetykami – czy warto z nich korzystać?
czytaj dalej

Kosmetyczne boxy, czyli pudełka subskrypcyjne z kosmetykami – czy warto z nich korzystać?

Boxy kosmetyczne pozwalają na pozyskanie kosmetyków różnych marek. Pozwala to między innymi na zapoznanie się z różnymi kosmetykami, po które często nie sięga się w drogeriach choćby ze względu na przyzwyczajanie. Dodatkowo w boxach można często znaleźć kosmetyki, które pochodzą od renomowanych producentów a które są dostępne normalnie na rynku w znacznie wyższych cenach.