Naczynkowa cera – jak ją pielęgnować?

Naczynkowa cera – jak ją pielęgnować?

Cera naczynkowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Odpowiednio dobrane kosmetyki są w stanie znacznie poprawić jej wygląd, a także zmniejszyć dalsze pękanie naczynek. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Cera naczynkowa najczęściej występuje u kobiet. Wynika to przede wszystkim ze względu na działalność żeńskiego hormonu – estrogenu, który rozluźnia mięśniówkę naczyń. W efekcie skóra staje się cieńsza, bardziej wrażliwa, pojawiają się na niej popękane naczynka. Liczba widocznych naczynek zwiększa się przede wszystkim po trzydziestym roku życia, ale mogą one również pojawiać się wcześniej, gdy skóra naczynkowa nie będzie właściwie pielęgnowana.

Jakie są potrzeby cery naczynkowej?

Cera naczynkowa ma swoje szczególne potrzeby. Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby była ona chroniona przed czynnikami zewnętrznymi, w tym zimnem, które nasila kruchość naczynek i sprzyja ich pękaniu, a także przed promieniowaniem UV, które również wpływa niekorzystnie na ich kondycję. Osoby z cerą naczynkową mają często problemy z jej poziomem nawilżenia oraz nadmierną wrażliwością i skłonnością do alergii.

Do pielęgnacji cery naczynkowej stosuje się odpowiednie kosmetyki do oczyszczania skóry – w tej roli dobrze sprawdzają się delikatne żele oczyszczające oraz płyny micelarne. Bardzo ważne są są też kremy ochronne, które powinny nawilżać i delikatnie natłuszczać skórę.

Osoby z cerą naczynkową powinny również pamiętać o stosowaniu kojących maseczek oraz enzymatycznych peelingach, które w przeciwieństwie do tych mechanicznych delikatnie rozpuszczają naskórek.

Jakie kosmetyki wybrać do cery naczynkowej?

W sprzedaży możemy znaleźć pełną gamę kosmetyków dedykowanych osobom z cerą naczynkową. Zawierają one przede wszystkim takie składniki aktywne jak rutyna i witamina C, wyciąg z arniki górskiej, wyciąg z kasztanowca, które wzmacniają naczynka krwionośne i działają uszczelniająco.

Do wyboru mamy również pełną gamę kosmetyków naturalnych, w tym ekologicznych, które opierają się na roślinnych i mineralnych składnikach. Rekomendowane są osobom, które chcą pielęgnować swoją skórę skutecznie i zgodnie z naturą.

Ceny kosmetyków do cery naczynkowej nie odbiegają cenowo od tych przeznaczonych do innych typów cery. Za kosmetyki oczyszczające zapłacimy od około 10 do 40 złotych, za kremy od 15 do 150 złotych w przypadku lepszych marek.

Zabiegi dla cery naczynkowej

Z cerą naczynkową możemy udać się też do gabinetu medycyny estetycznej lub gabinetu kosmetycznego, w których skorzystamy ze specjalistycznych zabiegów.

Do wyboru mamy między innymi zabiegi mezoterapii, które polegają na wstrzyknięciu w skórę składników aktywnych – polecane są też dla cery naczyniowej. Seria zabiegów będzie kosztowała nas od około 1 000 do 2 000 złotych. Dobre efekty przynoszą również zabiegi laserowe, które są nieinwazyjne, a także zabiegi takie jak radiotermoliza, które dają widoczne rezultaty już po jednym razie. Cena takich zabiegów to zwykle od 500 do 1 500 złotych zależnie od obszaru.

Dokładne cenniki można znaleźć na stronach internetowych gabinetów.