Niedrogie, ale oryginalne atrakcje ślubne

Niedrogie, ale oryginalne atrakcje ślubne

Na wielu ślubach i weselach możemy spotkać się z interesującymi atrakcjami, które mają na celu zapewnienie nowożeńcom i gościom jeszcze więcej zabawy. Niektóre z nich kosztują naprawdę sporo, inne są naprawdę niedrogie i dają mnóstwo frajdy dla młodszych i starszych. Jakie są niedrogie, ale oryginalne atrakcje ślubne?

Atrakcje ślubne mogą kosztować fortunę – warto wskazać między innymi na takie jak pokaz sztucznych ogni, który jest wydatkiem rzędu paru tysięcy złotych. Drogo wyjdzie również znany zespół, który ma zagrać na imprezie. Są jednak takie pomysły na atrakcje, które wcale nie pociągają za sobą bardzo wysokich wydatków. Zapraszamy do ich sprawdzenia!

  1. Fotobudka

Fotobudka to jeden z ostatnich hitów na wesela oraz na inne imprezy. To budka fotograficzna, która pozwala na robienie sobie zdjęć wraz z innymi gośćmi. Do dyspozycji jest też od razu drukarka, która przygotowuje wydruki zdjęć, więc goście mogą wziąć je na pamiątkę. Do pozowania można też wykorzystać specjalne akcesoria, na przykład czapki, maski, które dostarczane są przez firmę.

Za fotobudkę na wesele zapłacimy od około 400 do 1 200 złotych w zależności od wybranego pakietu oraz od czasu dostępu do atrakcji.

  1. Ryż i grosiki po wyjściu z kościoła albo urzędu

Coraz częściej spotykamy się też z różnymi atrakcjami po wyjściu pary młodej z kościoła albo z urzędu. Może być to wypuszczenie gołąbków, szczudlarze, bańki mydlane z wytwornicy czy balony z helem.

Jednak tak naprawdę wyjątkowy efekt można uzyskać też tradycyjnymi sposobami – przez rzucanie suchego ryżu oraz grosików. Takie powitanie pary młodej to koszt zaledwie paru złotych.

  1. Księga gości

Interesującym pomysłem może być również księga gości wystawiona na sali weselnej albo przed nią. Goście mogą wtedy złożyć w niej swoje życzenia oraz opisać wrażenia, a nawet narysować coś ładnego.

Księgę gości możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych – elegancko oprawiona będzie pamiątką na długie lata, a nawet może stać się doskonałym miejscem do przechowywania zdjęć ze ślubu czy otrzymanych kartek.

  1. Zabawy na świeżym powietrzu

Jeśli pogoda będzie na to pozwalała, a także będzie można korzystać z ogrodu przy miejscu organizacji wesela, ciekawą atrakcją będą zabawy na świeżym powietrzu. W tym celu można wynająć różne sprzęty, na przykład stół do półkrzyków czy można wystawić gry dla dzieci.

Na świeżym powietrzu można też urządzić miejsce do relaksu przy drinku i przekąskach – można posłużyć do tego wynajęte krzesła czy nawet leżaki, gdy auta będzie sprzyjająca.

  1. Barek do samodzielnego przygotowywania drinków

Wynajęcie drink baru z obsługą barmańską na wesele jest możliwe, ale to wysoki wydatek. Alternatywnym rozwiązaniem w tym przypadku może być przygotowanie barku wraz z prezentacją przepisów na kilka popularnych drinków, które mogą być samodzielnie przygotowywane przez gości.

  1. Prezentacja

Można przygotować ją samodzielnie – do jej pokazania będzie tylko potrzebny rzutnik. Na prezentacji para młoda może podziękować rodzicom, może też wyświetlić śmieszne zdjęcia ze swojego życia – to wyjątkowa atrakcja i pamiątka na wesele.