Nowoczesne metody usuwania żylaków – ile to kosztuje?

Nowoczesne metody usuwania żylaków – ile to kosztuje?

Żylaki częściej dotykają kobiet, ale również mają je mężczyźni. Te nieestetyczne zmiany pojawiające się głównie na łydkach są efektem przewlekłej niewydolności żylnej. Są jednak sposoby na to, aby usuwać żylaki. Jakie z nich są obecnie najbardziej popularne i ile musimy za nie zapłacić?

Do powstawania żylaków dochodzi wtedy, gdy krew w żyłach w kończynach dolnych nie może płynąć prawidłowo. Ma wtedy miejsce tak zwana przewlekła niewydolność żylna, która objawia się początkowo przez uczcie ciężkich nóg, obrzęki, pojawienie się pajączków, a potem żylaków – poszerzonych, workowatych żył w kolorze sinym i niebieskawym. Jest to efekt nieprawidłowej pracy zastawek żylnych, które nie zatrzymują krwi tak, jak powinny.

Na przewlekłą niewydolność żylną narażone są głównie osoby, które:

  • mają pracę siedzącą lub stojącą i większość dnia przebywają w takiej pozycji
  • nie uprawiają sportów
  • mają nadwagę albo otyłość
  • kobiety zażywające leki hormonalne
  • kobiety w ciąży
  • osoby cierpiące na częste zaparcia
  • osoby uprawiające intensywnie sporty, głównie sporty siłowe

Leczenie żylaków odbywa się na kilka sposobów. Stosuje się między innymi kompresoterapię, która polega na noszeniu wyrobów uciskowych takich jak rajstopy, pończochy i skarpety. Także lekarz może zalecić farmakoterapię – leki, które wspomagają działanie układu krwionośnego.

Najskuteczniejsze efekty można jednak uzyskać dzięki specjalnym zabiegom, które pozwalają na całkowite usunięcie problemu. Nie są to zabiegi inwazyjne, pozwalają też na szybki powrót do codziennych obowiązków. Jakie metody są obecnie najnowocześniejsze i dają najlepsze rezultaty?

Leczenie żylaków laserem diodowym

Jedną z najczęściej stosowanych metod jest leczenie żylaków laserem diodowym. To metoda nieinwazyjna, wale warto wskazać, że sprawdza się tylko w przypadku mniejszych żylaków, które nie mają krętego przebiegu. Pozwala na zamknięcie żylaka przez jego uszkodzenie i zarośnięcie. Do żylaka wsuwa się wtedy mały cewnik z laserem. Na koniec zabiegu zakłada się opatrunek uciskowy. Nie ma potrzeby stosowania szwów, a rekonwalescencja jest bardzo krótka.

Cena zabiegu z użyciem lasera diodowego na jedną nogę to od 2 500 do 5 000 złotych.

Leczenie żylaków parą wodną – metoda SVS

Ablacja parą wodną, czyli leczenie żylaków parą wodną to kolejna nowoczesna metoda. Dostępna jest zaledwie od kilku lat w Polsce, ale skorzystało z niej już bardzo wiele osób. Jest zabiegiem pozwalającym na usuwanie także mniejszych, krętych żylaków. Powoduje ich całkowite zamknięcie. Zabieg polega na podaniu do żylaka pary wodnej, która powoduje jego obkurczenie i obumarcie. Pacjent może powrócić do pełnej sprawności już po 2 godzinach.

Za zabieg leczenia żylaków parą wodną zapłacimy około 4 500 złotych za jedną nogę.

Leczenie żylaków metodą termicznej ablacji żył Celon

Dobre efekty można uzyskać też dzięki metodzie RFFITT Celon, która polega na indukowaniu prądem o częstotliwości fal radiowych. To bardzo bezpieczna, skuteczna metoda, która minimalizuje ryzyko blizn, oparzeń. Stosowana jest w przypadku zamykania żył położonych blisko powierzchni skóry.

Zabieg kosztuje około 3 500 – 4 000 złotych za jedną nogę.