O czym pamiętać przy kupowaniu ubrań na aukcjach internetowych?

O czym pamiętać przy kupowaniu ubrań na aukcjach internetowych?

Dla niektórych kupowanie odzieży na aukcjach internetowych jest świetną okazją na upolowanie różnych perełek. Dla innych to ryzyko, którego nie chcą podejmować. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że na aukcjach czeka na nas wiele świetnych okazji. Jak z nich korzystać, aby być zadowolonym?

 

Kupowanie odzieży oraz butów i dodatków przez internet to już dzisiaj nic dziwnego. Do wyboru mamy mnóstwo różnych modeli, które przeznaczone są dla niej, dla niego, a także dla dzieci i młodzieży. Wystarczy tylko parę chwil, aby znaleźć je w sieci, a potem złożyć swoje zamówienie.

 

Oprócz sklepów internetowych oferujących markowe ubrania mamy też do wyboru aukcje internetowe, na przykład na popularnym serwisie Allegro w Polsce. Oprócz niego możemy też kupować na zagranicznych serwisach, w tym na znanym na całym świecie serwisie aukcyjnym eBay. W tych miejscach znajdziemy mnóstwo używanych ubrań, butów, dodatków – z popularnych sieciówek, a także od znanych projektantów. Podpowiadamy, jak robić zakupy na aukcjach, aby być zadowolonym!

 

Od prywatnego sprzedającego czy od firmy?

Zacznijmy od tego, że zakupy możemy zrobić zarówno od prywatnego sprzedającego, jak również od firmy, która zajmuje się sprzedażą odzieży. Gdy wyszukujemy produkty, możemy więc trafić na różnych sprzedawców.

 

Prywatni sprzedający często oferują ubrania używane, ale też nowe, które nie przypadły im do gustu. Wybór jest bardzo szeroki, a często możemy trafić również na modne, poszukiwane przez podążających za najnowszymi trendami ubrania z popularnych sieciówek. Sklepy on-line najczęściej oferują ubrania w szerszym asortymencie, jednej albo wielu marek. Zwykle do wyboru mamy też różne rozmiary tego samego ubrania.

 

Pamiętajmy o tym, że prywatni sprzedający nie muszą przyjmować od nas zwrotów, z kolei jest to obowiązkowe w przypadku firm, które działają jako sklepy internetowe. Niezależnie od tego, czy kupujemy wtedy ubrania nowe, czy używane, mamy 14 dni na odstąpienie od umowy.

 

Zapoznaj się dokładnie z opisem i zdjęciami

Aby zakup był udany, powinniśmy dokładnie zapoznać się z opisami oraz ze zdjęciami zaprezentowanymi przez sprzedającego. Jako że nie możemy dotknąć ubrania oraz przymierzyć go, warto także zwrócić uwagę na skład materiałowy oraz na wymiary – gdy nie są one podane na aukcji, możemy poprosić o nie sprzedającego. Jeśli ubranie pochodzi z sieciówki albo od projektanta, możemy też poszukać zdjęć katalogowych przez wyszukiwarkę internetową. Im dokładniej przeczytamy opis i im bliżej przyjrzymy się zdjęciom, tym lepiej.

 

Pamiętajmy także o tym, że inni sprzedający również mogą mieć podobne, a nawet takie same produkty. Warto zatem skorzystać z wyszukiwarki, aby dowiedzieć się, czy podobnych ubrani czy odzieży nie zakupimy również u kogoś innego – często w bardziej przystępnej cenie.

 

Zatem polowanie na ubrania oraz na obuwie i dodatki na aukcjach internetowych może być świetną okazją na uzupełnienie swojej szafy o unikatowe perełki w przystępnych cenach. Pamiętajmy jednak o tym, by nie kupować impulsywnie – dokładne sprawdzenie oferty i sprzedającego to podstawa!