Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – na czym polega i ile kosztuje?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – na czym polega i ile kosztuje?

Codzienne oczyszczanie skóry twarzy jest bardzo ważne. Oprócz takiego oczyszczania możemy skorzystać też z profesjonalnego zabiegu oczyszczającego u kosmetyczki. Na czym on polega i ile musimy za niego zapłacić?

Oczyszczanie cery u kosmetyczki jest bardzo dobrym wyborem dla osób mających cerę tłustą, trądzikową, mieszaną, z nadmiarem sebum oraz wągrami. W salonach kosmetycznych możemy znaleźć również zabiegi przeznaczone dla osób z cerą suchą, naczynkową, wrażliwą – w tym przypadku stosuje się inne metody, aby nie doprowadzić do nadmiernego podrażnienia skóry.

Rodzaj zabiegu oczyszczającego dobierany jest indywidualnie do rodzaju cery klientki oraz do jej potrzeb.

Manualne oczyszczanie twarzy

To podstawowy zabieg, który polega na usunięciu gromadzących się w skórze zanieczyszczeń, między innymi wągrów, brudu w porach skórnych, wierzchniej warstwy zrogowaciałego naskórka. To zabieg skierowany do posiadaczek cery tłustej, trądzikowej, mieszanej, ale też suchej.

Manualne oczyszczanie twarzy rozpoczyna się od demakijażu. Następnie kosmetyczka wykonuje peeling twarzy. Potem twarz jest poddawana działaniu pary, która rozszerza pory i wspomaga oczyszczanie. Zanieczyszczanie są usuwane przez specjalny masaż. Kolejny etap to zmycie twarzy i nałożenie kremu albo maski.

Cena zabiegu to od 100 do 150 złotych.

Hydrabrazja

Kolejnym sposobem na skuteczne oczyszczenie twarzy jest hydrabrazja, czyli mikrodermabrazja wodna. Polega ona na oczyszczaniu skóry z łoju z użyciem głowic ściernych w obecności wody chłodzącej skórę i podciśnieniowym usuwaniu zaskórników – są one wtedy zasysane.

Zabieg hydrabrazji może być stosowany na każdym typie skóry. Cena to około 200 złotych.

Mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg polegający na wykorzystaniu specjalnych głowic ściernych z diamentami – doskonale oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, wągrów, rozjaśnia i niweluje drobne zmarszczki, obniża widoczność porów.

Zabieg skierowany jest głównie do osób z cerą zanieczyszczoną, tłustą. Zapłacimy za niego około 200 złotych.

Peeling kawitacyjny

To oczyszczanie skóry z wykorzystaniem ultradźwięków. Bardzo dobrze nadaje się do usuwania nadmiaru sebum, martwych komórek naskórka i innych zanieczyszczeń. Zabieg jest skuteczny, ale delikatny dla skóry, dlatego może być stosowany nawet u posiadaczek skóry wrażliwej.

Cena peelingu kawitacyjnego to około 150 złotych.

Peelingi chemiczne

Polegają one na wykorzystaniu kwasów, które powodują złuszczenie skóry i usunięcie zanieczyszczeń oraz zaskórników. Stosuje się różne rodzaje kwasów, między innymi kojowy, migdałowy, mlekowy, salicylowy, glikolowy. Można dobrać je w zależności od rodzaju skóry oraz jej potrzeb.

Peelingi chemiczne pomagają nie tylko w oczyszczeniu skóry, ale również zmniejszeniu rozszerzonych porów, przebarwień, zmarszczek i innych niedoskonałości. Cena zabiegu wynosi od 100 do 300 złotych.

Warto pamiętać o tym, że najlepsze efekty oczyszczania skóry uzyskamy wtedy, gdy będziemy stosowali zabiegi regularnie. Dzięki temu jej kondycja znacznie się poprawi. Częstotliwość zabiegów doradzi nam specjalista w gabinecie.