Odkurzacz piorący – ile to kosztuje?

Odkurzacz piorący – ile to kosztuje?

Dobry odkurzacz może nie tylko zbierać zanieczyszczenia na sucho, ale również może prać dywany, wykładziny i tapicerki. Ile będziemy musieli zapłacić za tego rodzaju odkurzacz piorący?

Odkurzacze piorące nie są wcale bardzo drogie, chociaż będziemy musieli zapłacić za nie więcej niż za zwykłe modele. Mają one jednak szereg zalet, które powodują, że obecnie z odkurzaczy piorących korzysta wiele osób w swoich domach.

Odkurzacz piorący – jak to działa?

Odkurzacze domowe z funkcją prania to odkurzacze, które są bezworkowe oraz wodne, ale w sprzedaży znajdziemy też modele pracujące zarówno w trybie workowym, jak i bezworkowym z użyciem filtra wodnego.

Aby rozpocząć pracę, do urządzenia wlewamy wodę oraz detergent, a potem rozpoczynamy pracę. Na początku nanosimy detergent na palmę albo na całą nawierzchnię z użyciem specjalnej końcówki spryskującej, odczekujemy wskazany czas, aby środek zadziałał, a potem zaczynamy odkurzanie na mokro. W tym procesie odkurzacz płucze materiał i jednocześnie zasysa zanieczyszczenia i wspomaga szybkie schnięcie.

Nawierzchnie po użyciu odkurzacza piorącego są higienicznie czyste – różnica jest widoczna gołym okiem! Oprócz funkcji prania odkurzacze piorące do użytku domowego mają też dodatkowe możliwości, które sprawiają, że mogą stać się wielofunkcyjnym pomocnikiem domowym.

Dodatkowe funkcje w odkurzaczach piorących:

  • odkurzanie na sucho – tak jak ze zwykłym odkurzaczem, dlatego nie ma wtedy potrzeby posiadania dwóch osobnych modeli do sprzątania
  • odkurzanie na mokro – pozwala na zebranie błota, rozlanych płynów bez potrzeby używania ściereczek
  • mycie podłóg i innych nawierzchni – niektóre modele są wyposażone też w końcówki ze ściereczkami, które pozwalają na jednoczesne odkurzanie oraz mycie podłóg, płytek oraz innych nawierzchni

Dzięki tym funkcjom domowy odkurzacz wodny może być bardzo dobrym zakupem wtedy, gdy w domu mamy wiele dywanów, wykładzin, brudzących się tapicerowanych mebli czy jasną tapicerkę w samochodzie.

Nie musimy wtedy dzwonić do firmy, która zajmuje się praniem dywanów i innych nawierzchni tekstylnych, ponieważ prace możemy przeprowadzić samodzielnie. Już po kilku razach zakup urządzenia będzie mógł się zwrócić.

Ile zapłacimy za dobry odkurzacz piorący?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, cena odkurzacza piorącego będzie wyższa od zwykłego odkurzacza workowego albo bezworkowego.

Ceny modeli popularnych firm rozpoczynają się już od około 700 złotych. To modele doskonałe do użycia domowego. Gdy chcemy kupić urządzenie taniej, powinniśmy rozglądać się za modelami, które nie mają znanych marek – możemy kupić wtedy odkurzacz piorący nawet za około 500 złotych. Warto jednak sprawdzić opinie, aby mieć pewność, że zakup będzie udany.

Do wyboru mamy też droższe urządzenia profesjonalne, których cena może wynosić nawet powyżej 2 000 złotych. Są większe, bardziej wydajne, mają większe pojemniki na wodę i detergenty. Jeśli jednak poszukujemy tylko odkurzacza do użytku domowego, nie musimy przeznaczać na zakup aż tak wysokiej sumy.