Olejki do włosów – które są najlepsze?

Olejki do włosów – które są najlepsze?

Olejowanie włosów jest jednym z bardzo popularnych zabiegów pielęgnacyjnych – jest całkowicie naturalny i pozwala na uzyskanie zachwycających efektów, znacznie lepszych niż w przypadku zabiegów w salonach fryzjerskich. Jakie olejki do włosów sprawdzą się najlepiej?

Dzięki olejowaniu włosy dzień po dniu mogą wyglądać coraz lepiej. Zabieg ten jest bardzo prosty i każdy może wykonać go w domu. Polega on na nałożeniu na suche albo lekko zwilżone włosy niewielkiej ilości oleju. Po określonym czasie – kilku godzin lub nawet całej nocy – włosy normalnie myjemy.

Często efekt widoczny jest od razu – włosy są gładsze, bardziej miękkie, lśniące, lepiej się układają. Z każdym kolejnym olejowaniem ich stan może być coraz lepszy. Nie powinniśmy jednak przesadzać z częstotliwością zabiegów – najczęściej 1 raz na tydzień to wystarczająco.

Jakie olejki wybrać do włosów?

W sprzedaży znajdziemy szeroką gamę olejów przeznaczonych na włosy. To zarówno oleje o uniwersalnym zastosowaniu, które można stosować też do innych celów, na przykład pielęgnacji ciała, zmywania makijażu, jak również gotowe mieszanki olejów dedykowane specjalnie na włosy.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że każdy rodzaj oleju ma nieco inny skład i inaczej działa na włosy. Niekiedy nie zauważymy efektu w ogóle, innym razem włosy mogą być przeciążone i przetłuszczać się. Właśnie dlatego warto przetestować różne olejki, aby wybrać ten, który będzie sprawdzał się najlepiej. Poniżej prezentujemy najbardziej popularne oleje na włosy.

1. Olej ze słodkich migdałów

To lekki olej o jasnożółtym kolorze. Dobre regeneruje, nawilża i odżywia włosy. Najlepiej sprawdza się na tak zwanych włosach wysokoporowatych, czyli podatnych na puszenie, suchych, matowych.

2. Olej kokosowy

Olej zmieniający się w wysokiej temperaturze z ciała stałego w płyn. Ma przyjemny zapach kokosowy. Jest bogaty w kawasy tłuszczowe. Dobrze sprawdza się w przypadku włosów niskoporowatych – cięższych, niepuszących się. Przy włosach wysokoporowatych może powodować puszenie.

3. Olej lniany

Olej tłoczony z nasion lnu, zawiera wartościowe kwasy tłuszczowe i witaminy i minerały. Odbudowuje i wzmacnia włosy wysokoporowate i niskoporowate.

4. Olej arganowy

Złocisty olej pozyskiwany z orzechów drzew arganowego. Ma wszechstronne zastosowanie i także używany jest do olejowania włosów. Dobrze je odbudowuje. Pomaga w leczeniu łupieżu. Doskonały dla każdego typu włosów.

5. Olej jojoba

Lekki olej, którego proporcje składników są podobne do naturalnych składników ludzkiego sebum. Może być używany także przy tłustych włosach. Regeneruje, wygładza, zmiękcza włosy. Nie powoduje puszenia, ale też nie dociąża jak inne oleje. Polecany do włosów średnioporowatych i wysokoporowatych.

Powyższe oleje najlepiej kupować jako tłoczone na zimno i nierafinowane. Zawierają wtedy najwięcej wartościowych składników. Za butelkę oleju o pojemności 50 mililitrów zapłacimy od około 10 złotych do 25 złotych zależnie od jego typu. Do olejowania używamy niewielkiej ilości oleju, dlatego jeden zakup posłuży nam na długi czas.