Opalenizna w środku zimy – jakie zabiegi i kosmetyki wybrać?

Opalenizna w środku zimy – jakie zabiegi i kosmetyki wybrać?

Uzyskanie efektu opalenizny zimą gdy nie ma się odpowiedniej karnacji wymaga zastosowania zabiegów i kosmetyków. Najszybszym sposobem na uzyskanie efektu opalonej skóry są zabiegi w solarium.

Jednak należy brać pod uwagę, że nadmierne korzystanie z solarium może być szkodliwe i niekorzystne dla zdrowia, co należy brać pod uwagę decydując się na korzystanie z solarium

W solarium można uzyskać efekt opalenizny w krótkim czasie. Najszybciej można uzyskać oczekiwany efekt poprzez korzystanie z łóżek opalających. Jednak tak intensywne wystawienie skóry na działanie promieniowania jest najbardziej szkodliwe. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z solarium w sposób, który maksymalnie ogranicza ilość emitowanego promieniowania.

Opalanie natryskowe

Innym rozwiązaniem na uzyskanie opalenizny jest decydowanie się na opalanie natryskowe. Jest to jedna z alternatyw w stosunku do decydowania się na solaria. Autem opalania natryskowego jest przede wszystkim ograniczenie szkodliwości dla skóry. Zabiegi tego rodzaju realizowanego są za pośrednictwem gabinetów kosmetycznych gdzie wykonywane jest nałożenie na skórę specjalnego preparatu przy zastosowaniu odpowiedniego urządzenia rozpylającego.

Zastosowanie tej metody pozwala na uzyskanie efektu równomiernie przyciemnionej skóry przy braku ryzyka pojawienia się nierównomiernej opalenizny. Efekt wykonania takiego zabiegu utrzymuje się około dziesięciu dniu. Jednak trzeba brać pod uwagę, że zapalnie natryskowe jest kosztownym zabiegiem. Można go jednak stosować jako zabieg alternatywny co pozwala na ograniczenie intensywnego korzystania z solariów. Pozwala to na ograniczenie niekorzystnego wpływu promieniowania na skórę przy realizowaniu zabiegów solariów.

Kosmetyki do opalania

Oprócz zabiegów stosowanych w salonach kosmetycznych czy solariach przy opalaniu można wykorzystać również kosmetyki nazywane samoopalaczami. Takie kosmetyki dostępne są w tubkach, które pozwalają na wykonanie wielu zabiegów przy znacznie mniejszym koszcie w stosunku do zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Wykonanie zabieg przy zastosowaniu samoopalaczy winno być realizowane przy skórze, która jest złuszczona.

Wówczas można uzyskać odpowiednią skuteczność wykonania zabiegu z wykorzystaniem samoopalacza. Istotne jest z tego powodu decydowanie się na wykonanie przez nakładaniem samoopalacza peelingu. Gdy wykona się peeling całego ciała można ograniczyć pojawianie się smug na ciele a opalenizna może utrzymywać się przez znacznie dłuższy okres czasu.

Wykonanie zabiegów zarówno z zastosowaniem opalania natryskowego a także kosmetyków pozwala na uzyskane opalenizny już po wykonaniu zabiegu.

Jednak efekt może być delikatniejszy gdy wybierze się balsamy brązujące, które są połączeniem samoopalaczy z kremami do nawilżania. Przy zastosowaniu takich kosmetyków można uzyskać efekt opalenizny nie tego samego dnia gdy realizuje się zabieg, ale dopiero po kilku dniach uzyskuje się oczekiwany efekt. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie chcą w bardzo krótkim czasie zmienić wyglądu.