Operacja plastyczna piersi, nosa, uszu, powiek

Operacja plastyczna piersi, nosa, uszu, powiek

Nowoczesna chirurgia plastyczna daje nam niemalże nieograniczone możliwości. Dzięki doświadczeniu lekarzy pacjenci mogą zmienić swój wygląd i dopasować go do swoich indywidualnych oczekiwań.

Wśród najczęściej wykonywanych operacji znajdują się przede wszystkim operacje plastyczne piersi u kobiet, operacje plastyczne nosa, uszu, a także operacje plastyczne powiek. Możemy wykonać je w wielu klinikach chirurgii plastycznej.

Niestety, koszty nie są niskie, ale wtedy, gdy mają one pomóc w akceptacji siebie i dać lesze samopoczucie, to inwestycja warta rozważenia. Oczywiście, powinniśmy pamiętać o tym, że operacje te wiążą się z określonym ryzykiem, które zgadzamy się podjąć. W większości przypadków nie powodują one skutków ubocznych.

Operacja plastyczna piersi

Na ogół operacje plastyczne piersi kojarzą się z ich powiększeniem. Nie jest to jednak wszystko, co oferują chirurdzy plastyczni. Także zajmują się zmianą kształtu piersi, ich ujędrnianiem oraz zmniejszaniem. Wykonuje się także operacje rekonstrukcyjne. Operacje plastyczne piersi pozwalają na uzyskanie wymarzonego efektu. Niestety, nie zaliczają się do tanich.

Za powiększenie piersi w zależności od wykorzystanego typu implantów piersiowych oraz ich producenta zapłacimy od 12 do 15 tysięcy złotych. Podnoszenie piersi z ich zmniejszeniem to koszt około 14 tysięcy złotych. Podniesienie piersi oraz wykonanie implantów może kosztować nawet 18 tysięcy złotych.

Operacja plastyczna nosa

Wielu z nas nie jest zadowolonych ze kształtu nosa. Może być zbyt szeroki, za długi, wystający, może mieć asymetryczny czubek. Zdarza się też, że budowa nosa wpływa na kłopoty z oddychaniem, dlatego zabieg ma nie tylko cel estetyczny, ale również prozdrowotny. Operacja nosa wykonywana jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym. Warto pamiętać o tym, że okres ostatecznego wygojenia może trwać nawet rok i dopiero wtedy można ocenić ostatecznie rezultaty zabiegów.

Ceny operacji plastycznych nosa są dość zróżnicowane. Zwykle to od 7 tysięcy do 10 tysięcy złotych zależnie od rozległości zabiegu.

Operacja plastyczna uszu

Odstające uszy nie muszą być problemem – wystarczy specjalna operacja plastyczna, która pozwoli na ich skorygowanie. To raczej prosty i szybki zabieg, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Operacja plastyczna uszu to koszt około 2-3 tysięcy złotych.

Operacja plastyczna powiek

Nadmiar luźnej i rozciągniętej skóry na powiekach jest problemem wielu kobiet i mężczyzn. Oczy wyglądają wtedy na zmęczone, a cała twarz prezentuje się na zacznie starszą. Zabiegi wykonuje się zarówno na powiekach górnych, jak i dolnych. W przypadku powiek dolnych najczęściej dotyczy on tak zwanych worków pod oczami.

Ceny zabiegów tego rodzaju są także zróżnicowane i zależne od wybranej metody oraz obszaru zabiegu. Ceny zaczynają się od około 500 złotych, ale zwykle musimy zapłacić około 1,5 tysiąca złotych za zabieg.

Zatem zabiegi takie jak operacje plastyczne nie są tanie. Jednak w większości przypadków wykonujemy je jednokrotnie – z efektu możemy cieszyć się przez całe życie.