Oxybrazja – na czym polega ten zabieg?

Oxybrazja – na czym polega ten zabieg?

**Regularne oczyszczanie skóry jest bardzo ważne i pozwala na zachowanie jej odpowiedniej kondycji. Oprócz oczyszczania skóry w domu możemy też udać się do gabinetu kosmetycznego albo medycyny estetycznej, aby wykonać specjalne zabiegi.

Jednym z takich zabiegów jest oxybrazja. Na czym dokładnie polega i ile kosztuje?**

Dobór odpowiedniej metody oczyszczania skóry w gabinecie jest podstawą dla uzyskania odpowiednich rezultatów. Nieodpowiednio wykonany zabieg może skutkować w podrażnieniu skóry i pogorszeniu jej wyglądu albo może nie dać oczekiwanych rezultatów, jeśli będzie zbyt łagodny.

Oxybrazja, czyli oxydermabrazja jest jednym z tych zabiegów, w którym skuteczność połączona jest z mniejszym zagrożeniem dla skóry, dlatego może być ona używana nawet przez osoby z cerą wrażliwą, zniszczoną czy naczynkową.

Przebieg zabiegu oxybrazji

Zabieg ten określany jest również jako mikrodermabrazja wodno-tlenowa. To peeling mechaniczny, w którym jako czynnik złuszczający stosuje się rozproszone krople soli fizjologicznej natryskiwane na skórę podciśnieniem. To bezpieczna i skuteczna metoda złuszczania i głębokiego oczyszczania skóry.

Zabieg ten, gdy będzie przeprowadzany regularnie, jest w stanie dać bardzo dobre rezultaty. Powoduje zmniejszenie łojotoku, sprawi, że skóra nabiera zdrowego, jednolitego kolorytu, może nawet spłycać drobne zmarszczki. Dobre efekty możemy uzyskać nawet po jednym zabiegu – specjaliści zalecają jednak wykonanie serii dla optymalnych efektów.

Wskazania do zabiegu oxybrazji:

• jako terapia przeciwstarzeniowa

• cera trądzikowa i blizny potrądzikowe

• cera dojrzała, ze zmarszczkami

• cera wrażliwa, delikatna

• cera naczynkowa,

• cera ziemista, szara, zniszczona

• osłabiona jędrność skóry

• cellulit, rozstępy

Zatem oxybrazja to zabieg, który może być wykonany na praktycznie każdej cerze – także tej wymagającej, w przypadku której nie można zastosować innych, bardziej inwazyjnych metod oczyszczania skóry.

Zabieg oxybrazji stosowany jest również w ramach przygotowania skóry do dalszych zabiegów kosmetycznych, na przykład do nałożenia skoncentrowanych ampułek i odżywczych koktajli. Skóra wchłania wtedy substancje aktywne lepiej i szybciej się regeneruje.

Oxybrazja jest zabiegiem bezpiecznym. Skutki uboczne po jego wykonaniu są bardzo rzadkie. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienie skóry, które jednak szybko znika.

Ile kosztuje oxybrazja?

Cena zabiegu oxybrazji wynosi najczęściej od około 60 do 100 złotych w zależności od gabinetu kosmetycznego. W mniejszych miejscowościach ceny mogą być jeszcze niższe i wynosić tylko około 50 złotych.

Dla najlepszych efektów poleca się wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni. W przypadku skóry tłustej i trądzikowej częstotliwość zabiegów jest mniejsza, przy skórze suchej i wrażliwej zachowuje się większe odstępy.

Podsumowując, jeśli szukasz skutecznego, ale bezpiecznego zabiegu oczyszczającego, oxybrazja może być najlepszym wyborem, który dodatkowo wcale nie jest taki drogi!