Peelingi chemiczne w gabinecie – ile to kosztuje?

Peelingi chemiczne w gabinecie – ile to kosztuje?

Wykonanie peelingu pozwala na dokładne oczyszczenie skóry – w zależności od jego rodzaju możemy także uzyskać określone efekty estetyczne. Jakie rodzaje peelingów chemicznych stosuje się obecnie najczęściej i ile będziemy musieli za nie zapłacić?

Peelingi możemy podzielić na dwa rodzaje – mechaniczne oraz chemiczne. Peelingi mechaniczne polegają na oczyszczaniu skóry mechanicznie, na przykład z użyciem specjalnych głowic albo drobinek ściernych. Z kolei peelingi chemiczne bazują na zastosowaniu różnych rodzajów kwasów oraz innych preparatów powodujących złuszczenie skóry w inny sposób.

Zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych są rekomendowane przede wszystkim dla osób ze skórą tłustą, trądzikową, mieszaną, ale również mogą być dobrane do skóry wrażliwej i suchej. Wszystko zależy od tego, z jakiego rodzaju kwasem mamy do czynienia i jakie jest jego stężenie. Poniżej prezentujemy główne rodzaje peelingów chemicznych.

Yellow Peel

To specjalny peeling chemiczny, który bazuje na wykorzystaniu mieszaniny kwasu glikolowego, salicylowego oraz rezorcyny, a także witaminy C i kwasu retinowego.

Yellow Peel działa skutecznie, ale dość delikatnie. Efekt złuszczania po nim jest kompleksowy, ale niewielki, dlatego polecany jest osobom, które nie chcą rezygnować ze zwykłej aktywności na czas regeneracji skory. Zmniejsza efekty starzenia się skóry, przebarwienia posłoneczne, zmiany potrądzikowe. Kosztuje nawet około 300-600 złotych.

Kwas glikolowy

To mocniejszy peeling, który skutecznie złuszcza wierzchnią warstwę naskórka. Pozwala na poprawę kolorytu skóry, zwiększa jej elastyczność, usuwa powierzchowne zmarszczki, zrogowacenia. W większych stężeniach powoduje także dogłębne oczyszczenie skóry, dlatego efekt jest wtedy silniejszy. Cena to około 150-200 złotych.

Kwas TCA

Peelingi z wykorzystaniem kwasu TCA są polecane w przypadku średnio-głębokiego złuszczania naskórka. Może też być używany razem z kwasem glikolowym. Stosuje się go w przypadku zmniejszenia blizn potrądzikowych, przebarwień posłonecznych, przy spłycaniu zmarszczek. Kosztuje od 100 do 200 złotych.

Kwas migdałowy

To rodzaj peelingu, który jest przeznaczony do cery wrażliwej, która jest płytko unaczyniona. Ma przede wszystkim działanie rozjaśniające, redukuje drobne zmarszczki, rewitalizuje skórę, a także działanie przeciwtrądzikowe. Delikatnie, ale skutecznie złuszcza skórę. Najlepsze efekty daje w przypadku regularnego stosowania. Cena to około 180-250 złotych.

Kwas pirogronowy

Dobry w przypadku peelingu powierzchownego oraz średnio-głębokiego. Dobrze sprawdza się przy bliznach potrądzikowych, poszerzonych porach, drobnych zmarszczkach oraz łojotoku. Po zakończeniu peelingu na skórze może pojawić się rumień, ale najczęściej szybko ustępuje. Zapłacimy za niego około 150-200 złotych.

Oprócz tych rodzajów peelingów możemy spotkać się również z innymi, na przykład z peelingami salicylowymi, z kwasem mlekowym, peelingiem laktobionowym, ferulowym.

Warto pamiętać o tym, że najlepsze efekty peelingów możemy uzyskać wtedy, gdy będą one prowadzone systematycznie.