Peruka – ile to kosztuje?

Peruka – ile to kosztuje?

Peruki często kojarzymy z karnawałowymi strojami, ale dla wielu osób są niezbędnym dodatkiem, aby czuć się bardziej komfortowo na co dzień. Jeśli również myślisz o zakupieniu profesjonalnej peruki, sprawdź, z jakimi kosztami trzeba się wtedy liczyć!

Problemy z włosami szczególnie dotykają kobiet

– dla wielu z nich fryzura jest atrybutem kobiecości. Nadmierne wypadanie włosów wskutek zmian hormonalnych, łysienie plackowate, leczenie nowotworów – to tylko niektóre przypadki, gdy wiele pań zaczyna zastanawiać się nad zakupieniem peruki. Oczywiście, problemy te dotykają również panów, niemniej jednak rynek peruk w dużej mierze zdominowany jest właśnie przez kobiece fryzury.

Peruki możemy kupić w różnych sklepach

– jednak w sprzedaży znajdziemy głównie te wykonane z myślą o przebraniach. Są to peruki niskiej jakości, z syntetycznymi włosami, które natychmiast rzucają się w oczy swoim nieautentycznym wyglądem. Właśnie dlatego wiele kobiet chcących zamaskować swój problem z fryzurą poszukuje peruk lepszej jakości, które imitują naturalne włosy lub nawet wykonane są całkowicie z włosów pochodzenia naturalnego.

Wysokiej jakości peruka – jak jest wykonana i jak ją wybrać?

Jeśli poszukujemy peruk wysokiej jakości, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na firmy, które specjalizują się w ich wykonaniu. Działają one nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach świata, między innymi możemy zamawiać je ze Stanów Zjednoczonych czy z Chin.

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, peruki wykonuje się z włosów naturalnych albo syntetycznych.

Włosy naturalne są trwalsze, nie mierzwią się i nie mechacą, a także wyglądają bardziej naturalnie. Co więcej, można je łatwo ciąć, a nawet zafarbować i wymodelować – przy perukach sztucznych nie mamy takiej możliwości. Oczywiście, nie oznacza to, że w sprzedaży nie znajdziemy peruk profesjonalnych z włosów syntetycznych – są mniej trwałe, ale tańsze.

Peruki wykonuje się obecnie na bardzo cienkich, wręcz niewidocznych siateczkach albo tak zwanej mikroskórze. Dzięki takiej podstawie peruka wygląda bardzo naturalnie i nawet przy bliższym przyjrzeniu trudno jest odróżnić ją od naturalnej fryzury. W takie bazy wplatane są włosy. Baza może pokrywać całą głowę albo tylko jej część, na przykład przód w zależności od oczekiwań użytkownika.

Do produkcji naturalnych peruk stosuje się włosy trzech głównych rodzajów:

• włosy indyjskie – są dość tanie, lekko falujące

• włosy chińskie – są grubsze i proste

• włosy słowiańskie – są delikatne w dotyku, falujące, również kosztują najwięcej

Do wykonania takich peruk potrzeba zatem wysokiej jakości materiałów oraz czasu – te najlepsze tkane są ręcznie, co przekłada się również na ich ceny.

Ile zapłacimy za perukę?

Najtańsze są peruki syntetyczne. Za perukę na przewiewnej siateczce zapłacimy od około 500 do 1 300 złotych w zależności od długości włosów. Z kolei peruki naturalne to wydatek minimum 2 000 złotych, ale w sprzedaży znajdziemy również takie, których ceny dochodzą do 5 000 złotych.

Zasadniczo, im peruka ma lepsze materiały, tym jej cena jest wyższa. Oczywiście, wraz z wysoką ceną idzie w parze efektowny wygląd, dlatego za peruki doskonale imitujące włosy naturalne będziemy musieli zapłacić najwięcej.