Pielęgnacja twarzy prosto z Azji

Pielęgnacja twarzy prosto z Azji

Azjatki mogą pochwalić się piękną, gładką i porcelanowo jasną cerą. To nie tylko zasługa genów, ale również odpowiedniej pielęgnacji. Na czym polega pielęgnowanie cery jak w Azji? Gdzie można zakupić kosmetyki tego rodzaju? Zapraszamy do sprawdzenia razem z nami!

Kraje azjatyckie przodują w różnych branżach. Jedną z nich jest branża kosmetyczna, o czym nie każdy z nas wie. Azjatycka pielęgnacja jest jednak bardzo popularna i zdobywa ciągle nowych fanów na całym świecie. Na czym dokładnie polega? Sekretem urody Azjatek są odpowiednio dobrane kosmetyki, ale to jeszcze nie wszystko.

Na czym polega azjatycka pielęgnacja skóry?

Azjatycka pielęgnacja polega na stosowaniu wielu kosmetyków w kilku krokach – każdego dnia. To wobec tego cały rytuał pielęgnacyjny, którego celem jest oczyszczenie i pielęgnacja skóry.

Dla Europejek tak dużo etapów może być czymś dziwnym, ale warto je sprawdzić, ponieważ dzięki azjatyckiej pielęgnacji skóry możemy osiągnąć bardzo dobre rezultaty zarówno przy skórze suchej, jak i tłustej, mieszanej, normalnej, dojrzałej czy trądzikowej.

Etapy azjatyckiej pielęgnacji skóry:

• demakijaż – usunięcie kosmetyków kolorowych, na przykład z użyciem płynów albo olejów

• oczyszczanie – skóra oczyszczana jest kosmetykami na bazie wody, ważne jest wielokrotne przepłukanie skóry wodą

• peeling – Azjatki stosują go co drugi dzień albo nawet codziennie, dlatego mamy do czynienia raczej z delikatniejszymi peelingami niż te w Europie

• tonizowanie – przywraca skórze właściwy odczyn pH, pomaga w nawilżeniu i zmniejsza ryzyko rozwoju niedoskonałości

• esencje, serum i koncentraty – kosmetyki, które są lekkie i beztłuszczowe, zawierają silnie skoncentrowane składniki

• nawilżanie – z wykorzystaniem kremów o bogatszym, treściwym składzie

Oprócz tych etapów w azjatyckiej pielęgnacji twarzy duże znaczenie mają również maseczki. Najczęściej stosuje się maseczki w płachcie, które są łatwiejsze i wygodniejsze w stosowaniu od maseczek w kremie.

Jeśli chodzi o makijaż, w Azji jest on raczej dość delikatny. Kobiety stosują często specjalne kremy BB, które jednocześnie nawilżają i odżywają, ale też nadają skórze równomierny, rozświetlony odcień.

Kosmetyki azjatyckie – co kupić?

Także w Polsce możemy zakupić kosmetyki azjatyckie. Nie są wprawdzie tanie, niemniej jednak zasługują na uwagę, ponieważ często potrafią działać o wiele lepiej niż te, których używamy w Polsce.

Azjatyckie kosmetyki możemy zakupić przede wszystkim w sklepach internetowych

– to w nich wybór jest największy. Przed zakupem warto również zapoznać się z informacjami na temat kosmetyków, które dostępne są na stronach producentów, blogach, forach on-line. W ten sposób możemy łatwiej dobrać takie produkty, które pozwolą nam na poprawę stanu skóry. Możemy też zakupić boxy, czyli zestawy zawierające różne kosmetyki pielęgnacyjne.

Przykładowe ceny kosmetyków azjatyckich:

  • oczyszczanie – około 40-80 złotych,

  • kremy – około 60-150 złotych,

  • maseczki w płachcie – około 10-25 złotych,

  • koncentraty, serum, esencje – 50-200 złotych.