Plastyka powiek – na czym to polega?

Plastyka powiek – na czym to polega?

Zabiegi chirurgii plastycznej pozwalają na poprawienie różnych defektów w wyglądzie. Jednym z takich defektów są opadające powieki. Powodują one znaczne postarzenie wyglądu twarzy i nie zawsze mogą być skorygowane przy zastosowaniu makijażu.

Opadające powieki mogą być korygowane przy zastosowaniu operacji związanych z chirurgią plastyczną. Taka operacja jest wykonywana najczęściej przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Możliwe jest również stosowanie całkowitego znieczulenia co często zależy od decyzji pacjentek. Operacja polega na usuwaniu nadmiaru skóry a także tłuszczu występującego w okolicach górnych a także dolnych powiek.

Realizacja operacji

Wykonanie operacji plastyki powiek jest zabiegiem, który trwa około godziny. Wykonywane są w czasie zabiegu nacięcia na górnych oraz dolnych powiekach, które pozwalają na uzyskanie ukrycia blizny w naturalnych załamaniach powieki. Zabieg wykonywany jest po wcześniejszym wykonaniu szkiców, który pozwala na wymierzenie ilości skóry, która ma być usuwana. Przy realizowaniu zabiegów można usuwać nie tylko skórę, ale również tak zwane woreczki tłuszczu.

Dla kogo zabieg?

Zabieg korygowania wyglądu powiek nie jest poważnym zabiegiem a jest traktowany jako zabieg estetyczny. Jednocześnie na zabieg decydują się przede wszystkim osoby w dojrzałym wieku. U takich osób skóra traci elastyczność co przekłada się na pojawianie się obwisłości. Wówczas pojawiać się mogą nieestetycznie prezentujące się worki pod oczami. Jednocześnie skóra z czasem staje się pomarszczona. Przekłada się to na wygląd, który sprawia, że wydawać się może że dana osoba jest stale zmęczona.

Dodatkowo opadające powieki powodują, że osoba wygląda na znacznie starszą w stosunku do rzeczywistego wieku.

W pewnym momencie efekt opadających powiek nie jest możliwy do ukrycia jedynie przy zastosowaniu makijażu. Stosowanie kremów, które nie pozwalają na głębokie wnikanie w skórę również nie pozwala na skorygowanie efektu opadających powiek. U wielu osób mogą pojawiać się dodatkowe problemy jak trudności w noszeniu okularów.

Nie zawsze problem opadających powiek jest związany z dojrzałym wiekiem. Zdarzają się również młode osoby, u których taki efekt wynik z rodzinnych predyspozycji genetycznych.

Realizacja zabiegu

Przed każdym zabiegiem niezbędna jest konsultacja, która indywidualnie pozwala na ustalenie efektów zabiegu. Jednocześnie konsultacje mają na celu również ocenę stanu zdrowia psychicznego pacjenta. Pacjent musi zdawać sobie sprawę z rezultatów zabiegu. Ważne jest również by podczas konsultacji przedstawić powody wykonywania zabiegu lekarzowi. Pozwala to na odpowiednie dopasowanie efektów wykonywanego zabiegu do oczekiwań pacjentów. Jednak efekt zabiegu może znacznie poprawić nie tylko wygląd, ale również samopoczucie.

Obecnie wykonanie operacji plastyki powiek można zrealizować w wielu placówkach medycznych, klinikach co między innymi wynika z rosnącej popularności medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Można w ten sposób wybrać renomowane placówki do wykonania operacji.