Płyny micelarne – co to jest i czy warto z nich korzystać?

Płyny micelarne – co to jest i czy warto z nich korzystać?

Stosowanie płynów micelarnych pozwala na uzyskanie jednoczesnego działania oczyszczających mleczek, toników, płynów do demakijażu oczu. Połączenie w jednym produkcie kosmetycznym różnych właściwości pozwala na uzyskanie szybkiego a także skutecznego usuwania makijażu.

Pozwala to na zapewnienie oczyszczania skóry z różnego rodzaju zanieczyszczeń a jednocześnie można odpowiednio nawilżać skórę.

Płyny micelarne są roztworami wodnymi, które posiadają w składzie kuleczki, które nazywane są micelami a które tworzą związki chemiczne o specjalnych właściwościach.

Mają one między innymi właściwości takie jak hydrofilowość, co pozwala na przyciąganie wody oraz odpychanie tłuszczu. Później cząsteczki tworzą wnętrza miceli, które posiadają właściwości hydrofobowe, co oznacza odpychanie wody i wiązanie tłuszczu. W ten sposób micele pochłaniają tłuszcz w postaci nadmiaru sebum a także cząsteczki wodoodporne takich kosmetyków jak tusz do rzęs. Dodatkowo zawarte w płynie micelarnym micele pozwalają również na usuwanie zanieczyszczeń.

Do zalet płynów mineralnym można zaliczyć również zachowanie bariery ochronnej skóry w postaci warstwy hydrolipidowej naskórka.

Właściwości płynu micelarnego

W płynie micelarnym znajdują się liczne substancje aktywne, które pozwalają na wspomaganie działania kosmetyku. Jednocześnie mają one różne właściwości. jedną z nich jest zawieranie kwasu hialuronowego.

Pozwala on na uzyskanie takich efektów jak silne nawilżenie. Natomiast zawartość witaminy B5 pozwala na uzyskanie efektów łagodzących oraz kojących, które pozwalają na uzyskanie prawidłowego procesu regenerowania się skóry. Większość płynów posiada również ekstrakty z roślin, których działanie pozwala na uzyskanie zarówno właściwego blasku skóry a także witalności. W ten sposób płyn micelarny pozwala na uzyskanie działania jak mleczko do demakijażu co pozwala na zmywanie makijażu i nawilżanie skóry.

Jednocześnie mleczko oferuje również właściwości toników oraz płynów do demakijażu.

Stosowanie płynu micelarnego

Gdy stosuje się płyn micelarny przydaje się w ramach porannego odświeżania skóry a także przygotowania jej do wykonywania makijażu. Jednocześnie można płyn stosować również do oczyszczania skóry z sebum oraz zanieczyszczeń, które pojawiają się na skórze po całym dniu.

Płyny można również stosować do bardzo dokładnego wykonania demakijażu. Do zalet płynu można również zaliczyć brak występowania kompozycji zapachowych a także barwników. W płynach zawarta jest minimalna ilość konserwantów co sprawia, że można go stosować do pielęgnowania każdego rodzaju skóry. Płyn micelarny może być stosowany zarówno do skóry alergicznej, wrażliwej jak też trądzikowej. Przy stosowaniu płynu powinno się wykorzystać wacików kosmetycznych, które pozwalają na nałożenie kilku krople płynu.

Płyn powinien być delikatnie nakładane na twarz, która przy zastosowaniu wacików może być delikatnie przetarta bez konieczności zbędnego Pierania. Natomiast przy realizowaniu demakijażu oczu wystarczające jest przytrzymanie nasączonego wacika na zamkniętych powiekach.