Gdzie na ferie zimowe?

Zima zbliża się wielkimi krokami. Warto już teraz przemyśleć, gdzie spędzić ferie zimowe. Propozycji jest mnóstwo! Na co warto się zdecydować, aby cała rodzina była zadowolona?

Ferie zimowe spędzamy rodzinnie lub osobno. Gdy rodzice nie mogą wziąć urlopów, często wysyłają maluchy na różne obozy, które odbywają się w okresie ferii szkolnych. Za poszukiwanie odpowiednich ofert warto zabrać się już teraz, ponieważ potem może okazać się, że wszystkie interesujące nas wyjazdy zostały już wykupiony.

Góry najbardziej popularne

Wypoczynek zimą kojarzymy przede wszystkim z górami. To właśnie tam puszysty śnieg wygląda zdecydowanie najlepiej. Polskie Tatry, a także inne góry są wtedy wybierane bardzo często przez osoby poszukujące dla siebie wypoczynku i przygody. Możemy poświęcić czas na spacery, wyjść na górskie szlaki (z odpowiednim wyposażeniem!), ale możemy też wybrać hotel Spa oferujący przyjemne zabiegi.

Oprócz gór popularne kierunki to Bałtyk oraz inne miejscowości turystyczne rozsiane po całej Polsce. Możemy pojechać do magicznego Krakowa i zobaczyć jego zabytki obsypane śniegiem. Możemy spędzić czas w Zamościu albo wyjechać do Wrocławia. Możliwości są naprawdę nieograniczone i wszystko zależy od tego, jak będziemy chcieli spędzić ten czas.

Gdy z kolei poszukujemy ferii dla dziecka, warto wziąć pod uwagę jego zainteresowania. Ferie zimowe kojarzymy często z nauką jazdy na nartach czy snowboardzie, ale to jeszcze nie wszystkie propozycje. Również możemy znaleźć inne ciekawe wyjazdy tematyczne, na przykład uczące fotografowania, programowania, gotowania czy pieczenia. Popularne są też obozy językowe – nie tylko w Polsce, ale również za granicą, na przykład w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii.

Zacznij planować już teraz!

Chociaż do ferii zimowych pozostało jeszcze trochę czasu, warto już teraz zapoznać się z ofertami. Oczywiście, wcześniej musimy sprawdzić terminy ferii, które są inne dla różnych województw. Zachęcamy do sprawdzenia naszego wykazu znajdującego się poniżej.

Najciekawsze oferty cieszą się największym zainteresowaniem i w związku z tym są szybko rezerwowane. Wobec tego zostawienie wszystkiego na ostatnią minutę nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem. Najlepiej już teraz zacząć sprawdzać oferty, aby znaleźć najlepsze wyjazdy dla rodziny czy dla dzieci. Wcześniejsza rezerwacja to gwarancja, że miejsca nikt nam już nie zajmie.

Terminy ferii zimowych 2018:

• dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie – 15 stycznia - 28 stycznia 2018

• podlaskie, warmińsko-mazurskie – 22 stycznia - 4 lutego 2018

• lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie – 29 stycznia - 11 lutego 2018

• kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie – 12 lutego - 25 lutego 2018

Koszty ferii zimowych mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wcześniejsze wybranie odpowiedniej oferty pomoże nam w zebraniu odpowiedniej sumy. Gdy nie mamy całości, możemy również zdecydować się na szybkie i wygodne pożyczki gotówkowe. Teraz możemy zaciągnąć je nawet przez internet!