Wybierz się na weekend do Spa

Chcesz zapomnieć o stresie i wprowadzić się w stan relaksu? Wyjedź na weekend do Spa! W niskiej cenie możesz poznać, czym jest prawdziwy wypoczynek, zregenerować się i naładować swoje wewnętrzne akumulatory. Czym dokładnie jest Spa i gdzie możemy skorzystać z takich usług?

Chociaż możemy w domu przygotować sobie kąpiel z bąbelkami oraz w otoczeniu odprężającego światła świec, to jednak nic nie jest w stanie zastąpić relaksu w Spa. Usługi Spa cieszą się coraz większym zainteresowaniem również w Polsce i to nie tylko wśród kobiet, ale również mężczyzn. Co więcej, Spa zapraszają też całe rodziny – wtedy każdy, młodszy i starszy, może spędzić wspaniały czas na przyjemnych zabiegach.

Czym dokładnie jest Spa? Spa jest słowem, które pochodzi prawdopodobnie od nazwy belgijskiego miasteczka Spa, w którym już od czasów starożytnych prowadzono zabiegi z użyciem leczniczych wód termalnych.

Początkowo jako Spa określano kurorty z wodami leczniczymi albo ośrodki terapii wykorzystujące takie wody. Teraz jednak termin ten jest używany w znacznie szerszym znaczeniu, a mianowicie do określenia różnych usług, w tym zabiegów medycznych i kosmetycznych, a także odnowy biologicznej, w których wykorzystuje się wodę, ale nie tylko. Ponadto zabiegi Spa mogą być prowadzone w dowolnej lokalizacji – nie tylko w uzdrowiskach.

Z jakich usług skorzystamy w Spa?

Przede wszystkim są to usługi skoncentrowane na poprawie zdrowia, komfortu oraz urody klientów. W Spa możemy skorzystać między innymi z jacuzzi, sauny, kąpieli w dobroczynnych wodach, masażów.

Do wyboru mamy też mnóstwo specjalnych zabiegów skupionych na określonych rodzajach skóry oraz problemach skórnych, na przykład są one dedykowane do skóry tłustej, suchej, dojrzałej wrażliwej. Także prowadzone są zabiegi na ciało, które poprawiają stan skóry – sprawiają, że jest ona bardziej jędrna, miękka. Można skorzystać również z manicure, pedicure, specjalnych zabiegów dla mężczyzn.

Gdzie skorzystać ze Spa w Polsce?

Dzisiaj usługi Spa w naszym kraju dostępne są w różnych miejscowościach, także w tych uzdrowiskowych położnych na terenie całej Polski. Wśród jednych z najbardziej popularnych polskich uzdrowisk znajdują się między innymi Busko Zdrój, Krynica Zdrój, Lądek Zdrój, Połczyn Zdrój, Ciechocinek, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. W tych właśnie miejscowościach możemy skorzystać z zabiegów Spa w różnych gabinetach.

Oprócz tego usługi Spa oferowane są również w wielu innych miejscowościach – także w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i innych dużych miastach. Są one oferowane przez gabinety Spa, które zapewniają swoim klientom pełną gamę usług. Ponadto usługi Spa oferowane są w wielu hotelach w miejscowościach turystycznych – wtedy wypoczynek możemy połączyć z dobroczynnymi i relaksującymi zabiegami.

Ile kosztuje wyjazd do Spa?

Jeśli również myślisz o tym, aby wybrać się na relaksujący weekend do Spa, masz przed sobą mnóstwo świetnych ofert z różnych zakątków kraju. Hotele Spa oferują nam przede wszystkim pakiety pozwalające na skorzystanie z noclegów w połączeniu z zabiegami. Najczęściej cena za weekend to od 400 do nawet 1 000 złotych w zależności od standardu oraz zakresu obsługi.