Pożyczki przez Internet

Wyjazd do hotelu Spa – ile to kosztuje?

Wyjazd do hotelu Spa – ile to kosztuje?

Marzysz o wypoczynku? Warto sprawdzić ofertę hoteli Spa działających w Polsce! To doskonały wybór dla każdej osoby lubiącej spędzać relaksujące chwile w pięknych zakątkach. Ile będziemy musieli zapłacić za taką przyjemność?

Spa to obecnie określenie stosowane do opisania różnego rodzaju zabiegów relaksacyjnych. Określenie „Spa” pochodzi prawdopodobnie od miejscowości uzdrowiskowej Spa znajdującej się w Belgii, która słynie z występujących tam dobroczynnych wód termalnych. Możemy spotkać się również z rozwinięciem skrótu „Spa” jako sanitas per aquam, czyli zdrowie przez wodę.

Hotele Spa to obiekty wypoczynkowe, które swoim gościom oferują dodatkowo szeroką gamę usług odnowy biologicznej oraz wypoczynek na najwyższym poziomie. Możemy znaleźć je między innymi nad morzem i w górach, ale również w wielu innych lokalizacjach – na pojezierzach, w zacisznych miejscowościach w pobliżu metropolii.

Co oferują hotele Spa?

W hotelach Spa możemy skorzystać z różnego rodzaju zabiegów, które przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Ich głównym celem jest zapewnienie klientom poprawy kondycji fizycznej oraz samopoczucia, ale również skoncentrowane są na walce z różnymi niedoskonałościami skóry, na przykład efektami starzenia, cellulitem. W miejscowościach uzdrowiskowych hotele Spa często proponują swoim klientom zabiegi medyczno-rehabilitacyjne.

Oprócz tego w hotelach Spa możemy skorzystać z innych usług, między innymi oferowanych przez kosmetologów, dietetyków, fryzjerów, masażystów, dermatologów. Wybrane hotele dysponują też rozbudowanym zapleczem rekreacyjnym i sportowym, w tym basenami, kortami tenisowymi, wygrodzonymi plażami, jacuzzi, saunami suchymi, łaźniami parowymi.

Warto również wskazać, że hotel Spa może być doskonałym wyborem na całej rodziny. Wiele hoteli oferuje ciekawe atrakcje także dla dzieci, na przykład zabiegi Spa dla najmłodszych, usługi animatorów, dostęp do pokojów i placów zabaw.

Ceny w hotelach Spa

Usługi oferowane przez hotele Spa najczęściej sprzedawane są w formie pakietów, które obejmują zarówno noclegi, jak i również zabiegi różnego rodzaju oraz dostęp do poszczególnych stref, na przykład bezpłatne korzystanie z basenu, sauny, jacuzzi.

Przykładowo za 5 dni pobytu w wysokiej jakości hotelu Spa zapłacimy od około 1 000 złotych do 1 900 złotych.

Możemy skorzystać również z zabiegów typu day Spa, które są oferowane bez noclegów.

To najlepszy wybór dla osób, które nie mają dużo czasu na kilkudniowy wyjazd lub mają hotel Spa w pobliżu. Wtedy za jeden dzień wypełniony rożnego rodzaju zabiegami zapłacimy około 150-200 złotych.

Jeśli za usługi Spa chcemy zapłacić jeszcze mniej, warto poszukać okazji na portalach zakupów grupowych albo rezerwować wypoczynek w mniej popularnych terminach – poza weekendami oraz świętami, a także okresem wakacyjnym. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na swoim pobycie.

Zatem wypoczynek w hotelu Spa wcale nie musi być związany z bardzo wysokim wydatkiem – z różnymi ofertami można zapoznać się już teraz przez internet.