Zakopane czy Władysławowo?

Planujesz wakacje już teraz? Wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby spędzić udany czas. Również w Polsce znajdziemy wiele świetnych miejsc do wypoczynku. Królują południe i północ Polski – góry i morze, a jak te okolice, to Zakopane i Władysławowo. To dwie najbardziej popularne miejscowości turystyczne w Polsce, co roku odwiedzane przez tysiące turystów.

Udane wakacje wcale nie muszą nas dużo kosztować. Do dyspozycji mamy wiele ciekawych kierunków, atrakcji, wydarzeń. Zarówno polskie góry, jak i Bałtyk mają swój urok. Niektórzy wolą spędzać czas na przemierzaniu górskich szlaków, inni na leżeniu na plaży i opalaniu się. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie podjąć decyzji, na co warto się zdecydować? Zakopane czy Władysławowo?

Zakopane – piękne nie tylko zimą

Zakopane oraz Tatry kojarzą nam się przede wszystkim z zimowym wypoczynkiem na nartach, ale to miejscowość, która o każdej porze roku oferuje nam interesujące atrakcje. Ta „zimowa stolica Polski” znana jest wśród amatorów jazdy na białym puchu, ale również wiosną, latem i jesienią ma wiele do zaproponowania.

W Zakopanem możemy spędzić czas na spacerach po górskich szlakach i zdobywaniu szczytów. Do dyspozycji mamy wiele różnych szlaków dla mniej i bardziej zaawansowanych piechurów. Warto wskazać między innymi na malowniczą Drogę pod Reglami czy na trasy wiodące w Dolinę Pięciu Stawów Polskich. Do Zakopanego możemy wybrać się też na relaks. W mieście działa wiele hoteli Spa oferujących swoim gościom wyjątkowe zabiegi relaksacyjne i odmładzające. Oczywiście, Zakopane to też bogata i interesująca historia, którą możemy zgłębić w lokalnych muzeach i galeriach sztuki.

Zakopane to ciekawe atrakcje o każdej porze roku – to świetny pomysł na wakacje również z całą rodziną. Możemy też wybrać się w góry na wyjątkowe Boże Narodzenie oraz Sylwestra. Warto jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji, ponieważ zakopiańskie hotele i pensjonaty szybko się zapełniają.

Władysławowo – idealne dla poszukiwaczy relaksu

Jeśli jednak podczas swojego urlopu chcesz przede wszystkim wypocząć i zregenerować swoje siły, pomyśl o Władysławowo. To malownicze miasto położone na Pobrzeżu Gdańskim, nad Zatoką Pucką i Morzem Bałtyckim. Najczęściej Władysławowo odwiedzane jest latem – to wtedy, gdy pogoda dopisuje, nadmorskie plaże wypełniają się turystami. Do dyspozycji jest aż 5 kąpielisk nadmorskich.

Władysławowo to jednak nie tylko wspaniałe plaże i morze, w którym możemy się wykąpać. Miejscowość znana jest również z alei Gwiazd Sportu, na której możemy zobaczyć gwiazdy z wypisanymi imionami i nazwiskami słynnych sportowców polskich i zagranicznych.

Tę nadmorską miejscowość możemy odwiedzić też o innych porach roku. Warto wskazać na jesień, gdy pogoda nadal jest sprzyjającą. Zima i wiosna to jednak dość brzydka pogoda i mało atrakcji, niemniej jednak nie musimy przejmować się tłumem na deptakach i brakiem wolnych miejsc w hotelach i pensjonatach.

Zatem, Zakopane czy Władysławowo? Najlepiej odwiedzić każdą z tych miejscowości, aby poznać je bliżej i zdecydować samemu!