Powiększenie ust – na czym to polega i ile kosztuje?

Powiększenie ust – na czym to polega i ile kosztuje?

Zabiegi pozwalające na powiększanie ust są jednymi z najbardziej popularnych zabiegów wybieranych przez pacjentki kliniki medycyny estetycznej. Wykonanie zabiegów powiększania ust może być wykonywane różnymi metodami.

Zabiegi takie pozwalają między innymi na podkreślanie konturu ust, modelowanie ust czy wyrównywanie asymetrii ust.

Najczęściej powiększanie ust nie jest wykonywane z powodów medycznych jak usuwanie asymetrii ust, ale z powodów estetycznych.

Znacznie częściej zabieg wybierany jest ze względu na możliwość uzyskania takich efektów jak między innymi zwiększenia objętości ust czy też podkreślenie konturu ust. Wykonanie takiego zabiegu jest obecnie możliwe przy stosowaniu bardzo różnych metod jak między innymi autogenna tkana łączna czy kwas hialuronowy. Pozwala to na wybranie takich metod zabiegowych, które pozwalają na skuteczne uzyskanie oczekiwanych efektów.

Metody zabiegowe

Stosowanie odpowiedniego wypełniacza pozwala na uzyskanie oczekiwanych efektów. Jednak ważne jest również to jakie doświadczenie ma wykonujący zabieg gdyż ważne jest uzyskanie odpowiedniego wymodelowania ust w trakcie wykonywania zabiegów. Najczęściej wykorzystywaną metodą zabiegową jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Wynika to z naturalności tej substancji, co sprawia że organizm bardzo pozytywnie ją przyswaja.

Gdy kwas wprowadzony jest do skory pozwala na uzyskanie efektu zarówno zwiększenia jędrności a także sprężystości skóry. Natomiast naturalny kwas hialuronowy z wiekiem przestaje występować w odpowiednich ilościach co między innymi prowadzi do pojawiania się zmarszczek. W zabiegach z zastosowaniem kwasu hialuronowego wykorzystują różną gęstość cząstek kwasu.

Efekty zabiegu

Zabiegi powiększania ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwalają na uzyskanie poprawienie estetycznego prezentowania się ust. Jednak oprócz poprawienia wyglądu ust zabieg pozwala również na zapewnienie nawilżenie ust. Wiele osób decydujących się na wykonanie takich zabiegów nie chce powiększyć ust, ale chce zapewnić zwiększenie nawilżenie ust a także uzyskanie lepszej jędrności ust. Kwas hialuronowy pozwala jednak również na skuteczne modelowanie ust w zakres konturu czy objętości.

Gdy chce się wykonać zabiegi powiększania ust bez względu na stosowaną metodę niezbędne jest zrealizowanie konsultacji lekarskiej. Takie konsultacje pozwalają na wykluczenie przeciwwskazań do wykonania zabiegów. Jednym z takich przeciwwskazań jest występowania opryszczki. Jeśli występuje opryszczka niezbędne jest wcześniejsze zastosowanie profilaktyki przeciwwirusowej.

Miejsce wykonania zabiegu

Nie bez znaczenia jest również wybór odpowiedniego miejsca realizowania zabiegu powiększania miejsc. Postawienie na sprawdzone kliniki czy gabinety medycyny estetycznej pozwala na zapewnienie skorzystania z usług doświadczonych specjalistów. Pozwala to z jednej strony na wybranie odpowiedniej metody wykonania zabiegów, która zapewnia skuteczność uzyskania oczekiwanych efektów. Jednocześnie można również liczyć na wykonanie zabiegu powiększania ust zgodnie z najwyższymi standardami.