Pudry naturalne – ostatni hit!

Pudry naturalne – ostatni hit!

Naturalne pudry do twarzy to propozycja przeznaczona nie tylko dla kobiet lubiących kosmetyki o prostych i sprawdzonych składach. Warto wypróbować je również jako alternatywę dla konwencjonalnych kosmetyków. Na co zwrócić uwagę?

Pudry naturalne to pudry pozyskiwane z naturalnych surowców, najczęściej roślinnych. Są dzięki temu bezpieczne dla skóry i rzadko wywołują reakcje alergiczne. Mogą być używane samodzielnie albo jako wykończenie makijażu. Najczęściej mają tylko jeden kolor, ale dzięki temu, że są półprzezroczyste, mogą być używane przez posiadaczki różnych cer. Możemy te znaleźć pudry naturalne koloryzowane przez dodatki minerałów.

Na jakie pudy tego rodzaju warto zwrócić szczególną uwagę? Jak dobrać najlepszy puder naturalny? Zapraszamy do sprawdzenia!

Puder bambusowy

Składa się w ponad 90% z krzemionki. Ma postać białego pyłku, który daje transparentne wykończenie i nie bieli skóry. Dobrze absorbuje nadmiar sebum, nadając skórze matowy wygląd, ale nie jest polecany do skóry suchej, ponieważ może nadmiernie ją wysuszać. Pielęgnuje skórę – ma właściwości łagodzące, antybakteryjne, reguluje pracę gruczołów łojowych.

Za opakowanie pudru bambusowego zapłacimy około 15-30 złotych.

Puder perłowy

Powstaje z rozdrobnionych pereł. Ma postać białego, bardzo drobnego proszku. Używany jest od wieków w krajach azjatyckich. Bogaty w proteinę, która w wspomaga nawodnienie oraz metabolizm komórek skóry.

Puder perłowy daje lekko matowe, ale też opalizujące wykończenie, dlatego rozświetla skórę. Może być używany samodzielnie albo po wymieszaniu z innym typem pudru, na przykład bambusowego. Może być używany również do skóry suchej, wrażliwej.

Za opakowanie zapłacimy około 15-50 złotych.

Puder ryżowy

To kosmetyk powstający z naturalnego ryżu, który jest odpowiednio rozdrobniony. Ma biały kolor, nadaje skórze nieco biały koloryt, który po chwili znika i puder stapia się z cerą.

Ma długotrwałe działanie matujące i pochłania nadmiar sebum. Polecany do skóry mieszanej, tłustej i trądzikowej

Pudełeczko pudru ryżowego to koszt około 20 złotych.

Puder bananowy

To jeden z ostatnich hitów kosmetycznych – puder, który ma lekko żółty kolor, ale jednak nadaje skórze naturalny, świetlisty efekt. Jest bardzo lekki, matujący, daje efekt poświaty i świeżości, dlatego może być używany również jako rozświetlacz.

Ze względu na swój lekko żółty kolor polecany jest dla właścicielek cery żółtawej, w ciepłej tonacji, które nie mogą używać zbyt różowych podkładów. Także neutralizuje zaczerwienienia. Może być używany do różnych typów skóry.

Puder bananowy kosztuje około 20-30 złotych.

Pudry mineralne

W kontekście pudrów naturalnych warto też wspomnieć o tych mineralnych, które powstają z różnych minerałów, na przykład glinek. Dostępne są w wielu kolorach do wyboru w tonacjach chłodnych, ciepłych oraz neutralnych.

Pudry mineralne mogą mieć różne formuły, na przykład rozświetlające, matujące, przedłużające trwałość makijażu. Także mają właściwości lecznicze – pomagają w normalizacji skóry.

W porównaniu z powyższymi pudrami są też dość drogie – zapłacimy za nie od około 50 do nawet ponad 100 złotych za słoiczek, ale są też bardzo wydajne i wystarczą na długi czas.