Rękawica Kessa – co to jest, gdzie ją kupić i ile kosztuje?

Rękawica Kessa – co to jest, gdzie ją kupić i ile kosztuje?

Wiele gadżetów stosowanych do codziennej pielęgnacji pozwala na zapewnienie zarówno znacznie bardziej wygodnej a także skutecznej pielęgnacji. Jednym z takich gadżetów jest rękawica Kessa, która jest wykonywana z elastycznego materiału, który posiada ziarnistą strukturę. Taka rękawica pozwala na wygładzenie skóry, co można wygodnie zrobić podczas kąpieli czy pod prysznicem.

Rękawica Kessa stosowana była w tureckich łaźniach. Jest to element stosowany do rytuału, który miał zapewnić oczyszczenie zarówno ciała oraz duszy. Obecnie rękawice tego rodzaju są łatwo dostępne na rynku oraz mogą być pozyskane w krajowych sklepach.

Zastosowanie rękawicy Kessa pozwala na uzyskanie takich efektów jak zarówno oczyszczenie skóry a także zrealizowanie płytkiego peelingu skóry całego ciała. Pozwala to między innymi na pozbycie się martwego naskórka a także poprawienie ukrwienia skóry czy też przygotowanie ją na nałożenie kosmetyków ze składnikami odżywczymi.

Takie składniki odżywcze po zastosowanie peelingu są w stanie znacznie szybciej wchłaniać się w skórę.

Peeling z rękawicą Kessa

Stosowanie peelingów pozwala na zapewnienie znacznie lepszego odżywienia skóry. Można również uzyskać lepsze nawilżenie skóry przy dopasowaniu odpowiednich kosmetyków oraz preparatów, które są dopasowane do typu skóry.

Jednocześnie peeling również powinien być dopasowany do rodzaju skóry, ale wykonanie peelingu z rękawicą Kessa nie jest intensywne. Sprawia to, że można go stosować nawet przy delikatniejszej skórze.

Co zapewnia stosowanie rękawicy?

Zastosowania rękawicy Kessa pozwala na uzyskanie wielu korzyści. Można do takich efektów zaliczyć odtykanie zatkanych porów, co ma bardzo duże znaczenie przy stosowaniu kosmetyków, które mają skutecznie wnikać w skórę. Jednocześnie można oczyścić skórę, czyli między innymi doprowadzić do złuszczenia martwego naskórka.

Zastosowanie rękawicy Kessa pozwala również na przygotowanie skóry ciała do wielu, innych rodzajów zabiegów pielęgnacyjnych. Pozwala to na uzyskanie również znacznie lepszego wchłaniania substancji nawilżających zawartych w kosmetykach. Jednocześnie masaż wykonywany rękawicą Kessa pozwala na zapewnienie wygładzenia skóry a także ujędrnienia skóry czy też można uzyskać poprawienie ukrwienia skóry.

Do specjalnych efektów stosowania rękawicy Kessa zaliczyć można między innymi zapobieganie wrastania włosków pod skórę, wyrównywanie kolorytu skóry, zmiękczanie a także uelastycznianie skóry, dotlenianie komórek skóry.

Zalety rękawic Kessa

Do zalet stosowania rękawic zaliczyć można również brak konieczności stosowania dodatkowych peelingów. Wystarczy zdecydować się na zastosowanie żelu czy mydła pod prysznic oraz rękawicy Kessa by uzyskać oczekiwane efekty peelingu.

Jednocześnie często można zastosować przy rękawicy Kessa jedynie samą wodę, co dodatkowo sprawia, że korzystanie z rękawicy Kessa jest tańsze. Jednak generalnie w stosunku do stosowania peelingów postawienie na rękawicę Kessa pozwala na uzyskanie oszczędności.

Użytkowanie rękawicy Kessa przy odpowiednim dbaniu o nią może odbywać się w długim okresie czasu bo rękawica jest również trwała.